Ana sayfa Apple Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkarabilir!

Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkarabilir!

PAYLAŞ
Apple Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkarabilir!

Dünyanın önde gelen teknoloji firmalarından Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkarabilir! AR tabanlı Apple gözlüğü ile ilgili haberler gelmeye başladı.

Uzun zamandır Apple’ın sanal gerçeklik sistemleri ile ilgili çalışmalar yapmadığı tartışılıyordu. Neredeyse bir çok teknolojik alanda faaliyet gösteren Apple, tüm şirketlerin yolundan değil de farklı bir yoldan gitmeyi tercih ediyor gibi görünüyor.  Uzun zamandır ortaya çıkan haberler de Apple’ın sanal gerçeklik gözlükleri çıkarmayacağı ancak artırılmış gerçeklik ile ilgili çalışmalar yaptığı söyleniyordu.

Google’ın bir kaç yıl öncesinde Google Glass ile artırılmış gerçekliğe adım atması, sektörde büyük bir gelişme kaydetmişti. Artırılmış gerçekliği önemseyen Google’dan gelen bu ilk adım sonrasında Apple’da büyük bir adım atabilir. Her ne kadar Google Glass sonrasında VR gözlük devri başlasa da aslında arttırılmış gerçeklik, bu sistemlerden daha önde diyebiliriz.

Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkarabilir!

Apple VR konusunda hiç bir adım atmamasıyla sıklıkla gündeme geldi. iPhone 7 lansmanında sanal gerçeklik gözlüğü tanıtılacak iddialarının gerçek çıkmaması ile beklentiler biraz daha düşmüştü. Tim Cook tarafından yapılan açıklamalar Apple’ın farklı bir teknoloji ile uğraştığını kanıtlamıştı aslında. Lakin şirketin CEO’suna göre sanal gerçeklik gelecek vaat etmeyen bir sistem. Bu yüzden de güven vermiyor.

apple-ar-2

Son olarak Bloomberg, Apple’ın artırılmış gerçeklik tabanlı bir gözlük geliştirme sürecinde olduğunu yayınladı. Bu  konuda sessizliğini koruyan Apple’ın ne zaman suskunluğunu bozacağına dair herhangi bir bilgi yayınlanmadı. Ancak şimdiden konsept tasarımlarının yapılması, fazlasıyla dikkat çekiyor.

Artırılmış gerçekliğin Apple’a göre daha da önemli olduğu ve bu konuda çalışmaların yürütüldüğü iddiaları ortaya çıktı. iPhone’lara kablosuz bir şekilde bağlanacak olan AR tabanlı bir gözlük karşımıza çıkabilir. Yani uzun bir çalışma sonrasında Apple Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü Çıkarabilir! Bu da bir çok kullanıcıya sürpriz olabilir. Durum bu kadar bilinmezken, Apple’ın bu konuda çalışmalar yaptığı da söylenenler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.