Ana sayfa Apple Apple Campus 2 İnşaatı Havadan Görüntülendi

Apple Campus 2 İnşaatı Havadan Görüntülendi

PAYLAŞ

Teknoloji devi ABD merkezi şirket, Apple geçtiğimiz yıllarda yeni merkezinin inşaatlarına başlamıştı. Apple Campus 2 İnşaatı Havadan Görüntülendi

Apple’ın yeni merkez üssünün inşaatları devam ediyor. Hızlı bir şekilde inşaati ilerleyen Apple Campus 2’nin havadan drone ile çekilmiş görüntüleri yayınlandı.Teknoloji devi Apple, merkez üssünü değiştirmek için Campus 2 isimli inşaatıyla gündeme gelmişti. Farklı tasarımda yapılacak olan ve 13.000 kişinin çalışacağı bu merkez 2016 yılının sonuna kadar tamamlanacak. Görüntüler de, inşaatın tüm hızıyla devam ettiği ve çevre dostu bu merkezde gerçekten de enerjinin doğadan sağlandığı da gözlerden kaçmıyor. Mart 2016 tarihli bu görüntüler de dev güneş panelleri, bunun yanı sıra farklı enerji kaynakları da dikkat çekiyor. Apple’ın farklı tasarıma sahip bu ilginç binası aynı zamanda ABD’de de güneş panellerinin kullanıldığı en büyük kurumsal yapı olarak tarihe geçeceği de bilinenler arasında.

Apple Campus 2‘in inşaatı tamamen bittiğinde, merkezin %80’lik br kısmı tamamen yeşil alandan oluşacak. Tamamen yeşil alan olarak ayrılacak bu bölümde özel bir ziyaretçi merkezi, kafeteryalar ve Apple Store yer alacak. Halka şeklinde inşaatı devam eden merkez, 2.8 milyon metre karelik bir alana yapılıyor.

Çeşitli parklar, 100 bin metrekarelik fitness, spor tesisleri ve 120 bin metre karelik dinlenme salonlarından oluşacak Campus 2, Apple’ın çalışanlarına verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiş olacak. Tamamen yeşillik ve dinlenme odaklı Apple’ın Campus 2 isimli ana merkezinin diğer kurumsal firmalara örnek olmasını diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.