Ana sayfa Akıllı Telefon Apple CEO’su Tim Cook’dan Samsung Kullanıcılarına Davet!

Apple CEO’su Tim Cook’dan Samsung Kullanıcılarına Davet!

PAYLAŞ
Apple CEO'su Tim Cook'dan Samsung Kullanıcılarına Davet!

Apple CEO’su Tim Cook’dan Samsung Kullanıcılarına Davet! Tim Cook Samsung kullanıcılarına mesaj verdi. Ve şirketin gelecek planlarını açıkladı.

Uzun zamandır Samsung tarafında yaşanan kriz sonrasında Apple’ın bu durumdan pay çıkaracağı konuşuluyordu. Aslında söylentiler gerçek oldu diyebiliriz. Bu yılın başında Apple hakkında analizler yapanlar, satışların git gide düşeceğini belirtmişti.

Wall Street analistlerinin çalışmalarından daha yüksek satış yapan Apple, her ne kadar geçen yıla göre daha az cihaz satsa da beklentileri karşıladı. Apple geçen yılın son çeyreğinde 48.04 milyona yakın bir cihaz satışı yaptı. Açıklanan satış rakamlarına baktığımız zaman bu sene 44.8 milyon cihaz satışı yapılmış durumda.

Apple CEO’su Tim Cook’dan Samsung Kullanıcılarına Davet!

Apple’ın uzun zamandır kullanıcıların karşısına çıktığı iPhone modelleri hala sektörde 1 numaralı. Kimi kullanıcı da aslında bu yüzden Apple’ı seçiyor. Daha stabil bir işletim sistemine sahip olmasının büyük avantaj görüldüğü cihazlar aynı zamanda kullanıcılara güven vermiş durumda. Samsung tarafında yaşanan Galaxy Note 7 krizi sonrasında Apple’ın satışlarında artışlar meydana gelmiş durumda.

Apple CEO’su Tim Cook tarafından açıklanan rakamlara bakılırsa Apple Pay ile yapılan işlemler %500 artmış durumda. Apple’ın servis sağlayıcılarının gelişmesi, bu artışın en temel sebebi görülüyor. Ayrıca şirketin nesnelerin internetine daha da yatırım yapması ile beraber bu rakamlarda daha da çok artışlar yaşanacak.

Tim Cook Şirketin Gelecek Planlarını Açıkladı

Apple’ın “nesnelerin interneti” üzerine yoğun çalışması sonrasında karşımıza yeni cihazlar çıkarabilir. Akıllı telefon satışlarında analistleri yanıltan Apple’ın satış rakamlarını etkileyen 1 numaralı nokta, Note 7 krizi. Note 7 cihaz sahipleri Samsung’a olan güvenini kaybetmiş. Durum böyle olunca bir çok kullanıcı cihazını satıp, Apple tarafına geçiş yapmış gibi duruyor.

s2

Özellikle de bu yılın en iddialı akıllı telefon modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışlarında büyük artışlar yaşanıyor. Tim Cook’a göre bu cihazlar için çok fazla talep var. Bu talep sayısı ilerleyen günler de daha da artabilir.

Apple şu anda taleplere yetişmek için büyük bir çaba gösteriyor. Beklenenin üstüne satış yapılması ile beraber cihaz talepleri 2 ay içerisinde karşılanacak. Apple’ın satışlarının artması aslında kullanıcıları mağdur duruma getirebilir. Apple tarafında servis için randevu bulamayan kullanıcıların sayısına da yetişilmesi gerekir diye düşünüyoruz. Lakin 1 ay uğraşıp randevu alamayan kullanıcılar var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.