Ana sayfa Apple Apple Cihazınızı Bu Tarihe Aldığınızda iOS Çöküyor

Apple Cihazınızı Bu Tarihe Aldığınızda iOS Çöküyor

PAYLAŞ

Apple cihazlarında bu zamana kadar birçok hata, birçok açık meydana gelmişti. Ancak en iginiç olanı bu. Çünkü Apple Cihazınızı Bu Tarihe Aldığınızda iOS Çöküyor

iPhone, iPad ve iPod touch sahiplerini şaşırtan bir açık bulundu. Bir kullanıcı tarafından bulunan açık oldukça ilginç Eğer iPhone 5S üstü bir iPhone cihaza, iPad Mini 3, iPad Air gibi daha güncel Apple cihazlara sahipseniz eğer, cihazınızın tarihini 1 Ocak 1970 olarak değiştirmeyin ! Amerikalı bir kullanıcının tarih ayarlarını kurcalamasıyla ortaya çıkan bu bug’da cihazın tarihini 1 Ocak 1970 yapan kullanıcı, cihazın yeniden başlatıldığına ve Apple logosunda takılı kaldığına tanık olmuş.

Tamamen tesadüfi bir şekilde bulunan bu Bug, oldukça ilginç. Çünkü eğer cihazınızın tarihi bu tarihe getirirseniz önce cihazınız yeniden başlatılacak. Buraya kadar herşey normal. Ancak cihaz yeniden başlatıldıktan sonra Apple logosunda takılı kaldığını görüceksiniz. Bu duruma gelen cihaz’a iTunes bile derman olamıyor ! Youtube’da yayınlanan bi video ile bunu kullanıcılara açıklayan adam Apple Store’a gitmiş ve burada görevli kişilere bu durumdan bahsetmiş. Ancak adam, onlarında bu durumdan habersiz olduğunu söylüyor. Aslında son zamanlarda Apple cihazlarda birçok hata, bug vs. meydana gelmişti. Bunun sebebi bilinmese de, bu tarz hataların kullanıcıların korkmasına sebep olduğunu da belirtmeliyiz.

iOS cihazınızı bu tarihe almayın

Kullanıcının hatayı bulmasını bir kenara bıraktık. İlginç olan bir diğer kısım ise şu, eski bir Apple cihazına sahipseniz, örneğin iPhone 5, iPhone 4s gibi düşük modellerde bunu denediğinizde cihazınız sadece yeniden başlatılacak ve donma sorunu vs. olmayacak. Bu zamana kadar yaptığımız güncellemelerde sürekli hata iyileştirmeleri, güvenlik iyileştirmeleri adı altında birçok indirme yaptık, cihazlarımızı en son sürüme güncelledik. Biz güvenlik konusunda güncelleme yapıldığını sanıyorken, bu tarz durumların ortaya çıkması da ayrı bir ironi. Apple konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Son zamanlarda birçok hatadan dolayı tazminat ödeyen Apple, bu hata ile beraber yine zarara uğrayacağa benziyor.

Zach Straley isimli kullanıcının “Evde sakın denemeyin” açıklamasıyla Youtube’da paylaştığı ilginç hatanın yer aldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Açıklamasında yazdığı gibi, aşağıdaki şekilde cihazın tarihi 1 Ocak 1970’e almayın ;

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.