Ana sayfa Apple Apple Cihazlarda IMEI ve Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Apple Cihazlarda IMEI ve Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

PAYLAŞ

Akıllı telefonların en merak edilen konularından bir tanesi, Apple cihazlar içinde geçerli. Merak ettiniz mi Apple Cihazlarda IMEI ve Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Tüm cihazlar da olduğu gibi, Apple cihazlarında da en çok zorlanılan konulardan birisi, imei ve seri numarasının bulunmasıdır. Bu zamana kadar bir çok kullanıcı tarafından bu soru internette soruldu. Cihazımızın imei ve seri numarasını nasıl buluruz diye hiç düşündünüz mü? Cihazınızın garantisi varsa ya da garantisi hakkında bilgilere ulaşmak isterseniz bu iki konuya da hakim olmanız gerekiyor.

Apple Cihazlarda IMEI ve Seri Numarası Nasıl Öğrenilir?

Özellikle Apple’da cihazınızın garantisini öğrenmek için cihazınızın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. iOS cihazlar da IMEI ve seri numarasını bulmak oldukça kolay. iOS cihazınızın Ayarlar bölümüne giriş yapın. Daha sonrasında Genel sekmesine tıklayın. Buradan üst tarafta bulunan Hakkında sekmesine tıklarsanız, cihazınızın hakkında bir çok bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Hakkında bölümünde yer alan bilgiler arasında IMEI ve seri numarası da yer alıyor. IMEI numarası ile cihazınızın yurt içi yada yurt dışı olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Seri numarası ile de garanti sorgulaması yapabilmeniz mümkün. Hakkında kısmında yazan IMEI alanını anlattık. Şimdi de biraz daha kolayından bahsedelim. Sadece Apple cihazlar da değil, tüm cihazlar da bu işlemi yaparsanız imei’ye kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Cihazınızın arama alanına giriş, *#06# yazdıktan sonra arama yaptıktan sonra, IMEI’nin geldiğini görüceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.