Ana sayfa Sektörden Apple, Fatih Projesi Alternatiflerinden Biri Olmaktan Çıktı

Apple, Fatih Projesi Alternatiflerinden Biri Olmaktan Çıktı

PAYLAŞ

Eğitim sistemini iyileştirmek ve modernleştirmek adına ortaya çıkan Fatih projesine teklif veren firmalar arasından Apple ayrıldı. Proje kapsamında yaklaşık olarak 10 milyon tablet bilgisayar alınacağı için tablet bilgisayar üreticilerinden teklif alan devlet, Apple’ın fiyatını fazla buldu ve “bütçe yetersizliği” şeklinde bir açıklamayla Apple’ın tablet bilgisayarlarının Fatih projesinde kullanılmayacağını duyurdu.

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta Apple’ın CEO’su Tim Cook, 2014 yılının ilk aylarında İstanbul’daki Apple Store açılışı için Türkiye’ye geleceğini söylemişti. Ancak bu ziyaretin asıl sebebinin Fatih projesi kapsamında satın alınacak olan tabletlerle ilgili olduğu, bazı kaynaklarda yer almıştı. İstanbul’daki Apple Store açılışından sonra Ankara‘ya gideceği tahmin edilen Tim Cook’un Türkiye ziyareti bu durumdan etkilenecek mi zaman gösterecek.

Ancak şimdi eldeki verilere baktığımızda Fatih projesinde Vestel, Samsung, Telpa, Microsoft, Casper – Exper – Probil gibi firmaların kaldığını görüyoruz. Umuyoruz ki satın alınacak olan 10 milyondan fazla tablet bilgisayar öğrencilerin en üst düzeyde faydalanabileceği şekilde seçilir.

 

1 YORUM

  1. Samsung veya Microsoft’a verirlerse güzel aletler ortaya çıkabilir. Casper’den uzak durmalarını tavsiye ediyorum :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.