Ana sayfa Apple Apple HomePod Özellikleri ve Fiyatı

Apple HomePod Özellikleri ve Fiyatı

PAYLAŞ
Apple HomePod Özellikleri ve Fiyatı

Apple’ın gelenek haline gelen WWDC etkinliği bu yılda gerçekleşti. Etkinlikte Apple HomePod tanıtıldı. İşte Apple HomePod Özellikleri ve Fiyatı!

Apple, uzun zamandır devam eden dedikodulara son noktayı bugün düzenlenen WWDC17 etkinliğinde koydu. Yeni ürünlerin tanıtıldığı etkinlikte en dikkat çekenlerden bir tanesi de Apple tarafından bugün tanıtılan HomePod isimli ev hoparlörü!

Kablosuz hoparlör, hem dikkat çeken özellikleri, hemde Siri ile kullanılması ile farklı özelliklerini karşımıza çıkartacak. Amazon tarafından uzun zaman önce çıkartılan Android hoparlörün yanında, iOS platformunun da artık HomePod’u olacak. Evinize satın aldığınız HomePod ile evinizi akıllı hale getirmek de mümkün olabilecek.

Apple her ne kadar bu konuda devrim niteliğinde olacağını söylese de Amazon Echo karşısında neler yapılabilecek hep beraber göreceğiz. Etkinlikte tanıtılan Apple HomePod özellikleri de merakla bekleniyordu. Bu konuya da açıklık getirilmiş oldu. HomePod özellikleri ve fiyatı etkinlik ile beraber kesinleşmiş oldu.

Apple HomePod Özellikleri ve Fiyatı

Bulunduğu ortamı tanıyabilen akıllı hoparlör olarak tanıtılan HomePod, özellikleri ile dikkat çekiyor. Ancak şunu söylemeliyiz ki, Apple Music ile beraber gerçekten bu işin hakkını verecek gibi duruyor. Örneğin evinizin salonuna gittiğiniz zaman, HomePod bunu algılıyor ve buna yönelik şarkı önerileri ile karşınıza çıkıyor.

Teknik olarak incelediğimiz zaman örgü tasarıma sahip olan HomePod, 6 mikrofon ile dikkat çekiyor. Sesinizi net bir şekilde duyması adına tasarlanan akıllı hoparlör, yedi tane tiz motoru ile de daha iyi bir müzik deneyimi sunmayı amaçlıyor. Mikrofon sayısının fazla olmasından dolayı geniş bir salonda konuştuklarınızı net bir şekilde anlayabilir hale getirilmiş ki bu da dikkat çeken özellikler arasında.

Apple HomePod Fiyatı – Apple HomePod Alınır Mı?

Apple HomePod, şu anda piyasada en yakın rakibi Amazon Echo’ya göre bir tık daha önde. Mikrofonlarının yanı sıra farklı ve şık bir tasarıma sahip olan akıllı hoparlör, evinizde farklı bir hava estirecek. HomePod ile beraber Siri’nin sevilen komutu Hey Siri’yi kullanabileceksiniz. Bu da aslında büyük bir kolaylık sağlayacak.

Apple HomePod fiyatı ne olacak? konusuna gelirsek, HomePod tanıtımlarında cihazın 350$ ‘dan satışa sunulacağı söylendi. Ancak Türkiye’de hangi rakamlarda satışa sunulur henüz netleşmiş bir durum yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.