Ana sayfa Apple Apple iCloud Kilidi Sorgulama Sayfasını Kaldırdı!

Apple iCloud Kilidi Sorgulama Sayfasını Kaldırdı!

PAYLAŞ
Apple iCloud Kilidi Sorgulama Sayfasını Kaldırdı

Özellikle de ikinci el cihaz alırken sorgulama yapılan sayfa kaldırıldı. Geçtiğimiz günlerde değişikliğe giden Apple iCloud Kilidi Sorgulama Sayfasını Kaldırdı!

Apple’ın son güncellemesi ile beraber güvenlik konusunda bir takım gelişmeler daha karşımıza çıktı. Biliyorsunuz ki özellikle de yeni bir iPhone aldığımız zaman sorgulama yapabiliyorduk. Bu Sorgulama ekranı ile beraber alacağımız cihazların garanti bilgisine ve aynı zamanda kilit durumuna bakıyorduk.

Apple bu sayfayı güvenlik gerekçesi ile kaldırdı. iPhone, iPad, iPod ve Mac gibi Apple ürünlerini alırken sorgulama yaptığımız ekran artık yok. Dolayısıyla bir cihazın kilit durumunu öğrenmek artık oldukça zor. Hatta Apple bu güncelleme ile beraber bu durumu tamamen ortadan kaldırdı. iCloud aktivasyon kilidi sorgulama sayfasını kaldıran Apple, 24 Ocak tarihinde yaptığı bu değişiklik sonrasında ise iOS 10.2’nin yeni sürümünü gönderdi.

Apple iCloud Kilidi Sorgulama Sayfasını Kaldırdı!

Yeni sürümde güvenlik güncellemeleri yapıldığı söyleniyordu. Bu durumdan dolayı da iCloud aktivasyon kilidi sorgulama sayfasının da kaldırıldığı söyleniyor. Her ne kadar bir takım söylentiler olsa da Apple’ın bu sayfayı neden kaldırdığına dair net bir bilgi yok. Ancak bu durumun özellikle de ikinci el cihaz alıp satanları olumsuz etkileyebileceğini söyleyebiliriz.

Neden bu sayfa bu kadar önemli? diye soranlar olabilir. iOS 7 ile beraber gelen ve bir çok iPhone kullanıcısının yakından tanıdığı etkinleştirme kilidi, bu sayfa ile sorgulanabiliyordu. İnternette veya sağda solda iCloud kilidi olan cihazları satanları görmüşsünüzdür. Bu kilit varken cihaz açılmıyor, iPhone sıfırlansa dahi kullanılamaz hale geliyor. İlgili sayfa eskiden şuradaki link ile ulaşılabilir haldeyken, artık aşağıdaki gibi bir yazı yazıyor.

iCloud ile uzaktan cihaz silindiğinde ise iPhone etkisiz hale getiriliyordu. iCloud aktivasyon kilidinin sorgulandığı sayfanın kaldırılması ile beraber, alacağınız modellerin kilidi olup olmadığını sorgulamanız mümkün olmayacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.