Ana sayfa Apple Apple iMac Pro Özellikleri ve Fiyatı

Apple iMac Pro Özellikleri ve Fiyatı

PAYLAŞ

Bu yılın en dikkat çekmesi planlanan cihazlarından Apple iMac Pro Özellikleri ve Fiyatı belli oldu. İşte iMac Pro hakkında tüm detaylar.

Apple’ın bu yıl düzenlenen WWDC 2017 etkinliği ile beraber HomePod ve yeni iOS sürümü, iOS 11 tanıtıldı. Bunun yanı sıra tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken yeni iMac Pro tanıtıldı! Apple’ın iMac modellerini 7.nesil Kaby Lake işlemcilere güncellediği haberini aldığımız etkinlikte, yeni bir iMac modeli daha tanıtıldı.

macOS’in yeni sürümü macOS High Sierra’nın tanıtımı sonrasında dikkatler iMac tarafına çevrildi. iMac Pro gerek tasarımı, gerek üst düzey donanımları ile tüm zamanların en iyisi olma yolunda ilerleyecek. Tüm zamanların en güçlü özelliklerine sahip iMac Pro Özellikleri ve fiyatı haberin detaylarında.

Apple iMac Pro Özellikleri ve Fiyatı

WWDC17‘de dikkat çeken cihazlardan olan iMac Pro, özelliklerinin yanı sıra fiyatıyla da dikkat çekecek. İşte merak edenler için iMac Pro’nun özellikleri;

Ekran: 27 inç 5K Çözünürlüklü Retina Ekran iMac Pro ile beraber karşımıza çıkıyor. Ekranın 5K olması ile beraber daha fazla detaya yer verildiğini söylemek mümkün.
Kamera: 1080p (FullHD) FaceTime Kamera artık yeni cihazda karşımıza çıkacak.
İşlemci: 8, 10 ya da 18 çekirdekli Intel Xeon İşlemci donanım ekranlarında seçilebilecek. Buna bağlı olarak fiyatta değişiklikler gerçekleşecek. İşlemci 4.5 Ghz’a kadar Turbo boost ile çalışabilecek. Ayrıca 42 MB’a kadar önbellek cihazla beraber sunuluyor.
RAM: Başlangıç kombinasyonuna baktığımız zaman 32 GB ECC RAM’e yer veriliyor. Cihazı kullanarak yapılacak işlemlerde herhangi bir zorluk çekilmeyecek. ECC hafıza’nın özelliklerinin yansıtılması ile beraber, daha hızlı bir cihaz kullanıcılara sunulmuş olacak.
Ekran Kartı: Radeon Vega Grafik Kartı iMac Pro’da karşımıza çıkan donanımlar arasında. Ekran kartı gereksinim duyan bir çok uygulama-oyunda zorlanmadan işlemleri halledebilmek mümkün olacak.
Depolama: 1 TB’dan başlayarak artan arttırılabilir depolama karşımıza çıkıyor. iMac Pro’da oldukça hızlı çalışabilen depolama çözümlerine yer verilmiş durumda.4x

Apple iMac Pro Fiyatı

Henüz tanıtımının ardından saatler geçtiği için Türkiye fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yok. -iMac Pro’yu farklı kombinasyonlar ile beraber satın alacağınız için fiyatta buna bağlı olarak azalıp, artış gösterebiliyor.

Başlangıç fiyatı olarak incelediğimizde yukarıda belirttiğimiz donanımlara sahip iMac Pro için 4999 dolar ödemeniz gerekecek. Donanımlarına baktığımız zaman sanal gerçeklik sistemleri için de kullanılabilecek olan iMac Pro, özelliklerine göre fiyatında da artış gösterebilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.