Ana sayfa Apple Apple iMessage Uygulamasını Android’e Vermiyor!

Apple iMessage Uygulamasını Android’e Vermiyor!

PAYLAŞ
Apple iMessage Uygulamasını Android’e Vermiyor!

Apple’dan gelen açıklama kendi mesajlaşma uygulaması iMessage’ın Android’e gelmeyeceği yönünde. Apple iMessage Uygulamasını Android’e Vermiyor!

Apple WWDC 2016 konferasında geliştirildiği duyurulan iMessage uygulamasının Android platformlar için geleceği haberleri yayılmıştı. Şu an için piyasada en çok sevilen uygulamalardan biri WhatsApp diğeri ise Apple’ın kendi uygulaması iMessage.

Android işletim sistemide popüler olduğu için kendine düşünmüştü. WWDC 2016 etkinliğinde yeni özellikleriyle duyurulan iMessage oldukça dikkat çekmiş çoğu kişi hayran kalmıştı. Android’e gelmesi beklenen iMessage konusunda sonunda yetkililer tarafından açıklamalar yapıldı. Apple iMessage uygulamasını Android’e Vermiyor! Bunun altında yatan sebepler ise oldukça fazla. Ancak yetkililer şu anda sadece bazı bilgileri verdi.

Apple iMessage Uygulamasını Android’e Vermiyor!

Apple yöneticisinin söylediklerine göre iMessage’ın Android’e gelmeyişinin iki nedeni var. Birincisi iMessage uygulamasının zaten piyasada yeteri kadar büyük olması. Yani başka uygulamalar gibi kendini göstermesine ihtiyacı yok.

iMessage mesajlaşma uygulaması zaten seviliyor. Onun haricinde ikinci neden ise uygulamanın sadece şirketin bünyesinde kalması. iMessage zaten iOS işletim sisteminde var fakat Apple, bundan sonraki dönemde de başka kimsede olsun istemiyor. Böylece Apple iMessage üzerinden kendi ürünlerini avantajlı duruma getirmiş oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.