Ana sayfa Apple Apple iOS 8 Güncelleştirmesi Türkiye’de Yayınlandı!

Apple iOS 8 Güncelleştirmesi Türkiye’de Yayınlandı!

PAYLAŞ

Aylardır Beta sürümleri geliştiriciler tarafından kullanılan iOS 8’in kararlı sürümü Türkiye saati ile saat 20.00’da yayınlanmaya başladı. Bölge bölge yayınlanan güncelleştirme ile iPhone, iPad ve 5. nesil iPod Touch cihazlarınıza iOS 8 yükleyebilirsiniz.

iPhone 4s dahil olmak üzere sonraki tüm iPhone cihazları ile iPad 2 dahil olmak üzere sonraki tüm iPad’ler iOS 8 güncelleştirmesinden faydalanabiliyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Geçtiğimiz yıl iOS 7 güncelleştirmesi yayınlandığında iPhone 4 kullanıcıları büyük sorunlar yaşamıştı. iOS 8 ile birlikte Apple, iPhone 4 modeli ile yazılım tarafında ilişiğini tamamen kesmiş oldu.

Bu yıl ise iPhone 4s ve iPad 2 sahibi olanlara iOS 8 güncelleştirmelerini hemen yüklememenizi öneriyoruz. Herhangi bir sorun varsa, bu soruna ilişkin bir güncellemeyi daha beklemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. iOS 8.0.1’in kısa bir süre sonra çıkacağını tahmin ediyoruz.

iOS 8 güncelleştirmesi için iPhone, iPad ve iPod cihazlarınızın Ayarlar menüsü altından Genel > Yazılım Güncelleme sekmesini kontrol edebilirsiniz. Her Apple cihazı için farklı boyutlarda olan iOS 8.0 güncelleştirmesi, iPad mini için 906 MB boyutunda. Güncelleştirmeyi Wi-fi ağı üzerinden yapmayı ihmal etmeyin.

Şimdiye kadarki en büyük iOS sürümü olan iOS 8 güncelleştirmesini yapmadan önce cihazlarınızı iCloud veya iTunes üzerinden, hatta mümkünse ikisinden de yedeklemelisiniz. Bölyece olası veri kayıplarının önüne geçilmiş olacaktır.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.