Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 5s iPhone 6 Alınır Mı?

Apple iPhone 5s iPhone 6 Alınır Mı?

PAYLAŞ
iPhone 5s iPhone 6 Alınır Mı

Yeni modellerin çıkması sonrasında bir çok kullanıcı aynı soruyu soruyor. Apple iPhone 5s iPhone 6 Alınır Mı? iPhone 5s iPhone 6 almak için çok mu geç?

Apple bu sene yeni nesil akıllı telefon modellerini yayınlayarak karşımıza iPhone 7 ve iPhone 7 plus modelleriyle çıktı. Merak edilen bir çok soru olsa da iPhone 5s iPhone 6 alınır mı? soruları bunlar arasında en dikkat çekeni.

Biliyorsunuz ki Apple’da planlı eskitme denilen olay var. Yani yeni nesil akıllı telefon modelleri çıktıktan neredeyse 1 buçuk sene sonra yeni yazılımları yüklerseniz eğer cihazınızın öncekine göre daha da kastığını görebilirsiniz.

iPhone 5s ve iPhone 6 üretiminden çok fazla zaman geçmedi. Ancak kullanıcılar bu saatten sonra iPhone 5s iPhone 6 alınır mı? sorusuyla karşımıza çıkabiliyor.

Apple iPhone 5s iPhone 6 Alınır Mı?

Özellikle de Facebook sayfamız üzerinden sorulan sorulardan en popüleri bu diyebiliriz. Her ne kadar yeni modellerle beraber bir önceki modeller rafa kaldırılsa da aslında Apple’da hala stabil işletim sistemi avantajı var. Örneğin iOS 9 yüklü bir iPhone 5s hala hızlı bir şekilde çalışabiliyor. Ancak daha yeni bir işletim sistemini yüklediğimiz zaman en son çıkan cihaza göre optimize edildiği için sıkıntılar doğurabiliyor.

iPhone 5s veya iPhone 6 modelleri almak için geç olduğunu söylemek yanlış olur. Eğer çok fazla oyun oynamıyorsanız, bu modellerle gündelik telefon ihtiyacımı karşılasam yeter diyorsanız iPhone 5s veya iPhone 6 satın alabilirsiniz. Ancak güncel iPhone modellerine baktığımız zaman çok daha stabil bir şekilde karşımıza çıkabilir.

iPhone 5s iPhone 6 Almak için Geç Mi?

Bu yüzden eğer güncellikten yanaysanız tabii ki yeni nesil modelleri almanız da fayda var. Apple iPhone 5s ve iPhone 6 Alınır Mı? sorusuna tek tek adım adım cevap vermek gerekirse şöyle sıralayabiliriz;

iPhone 5S aldıktan sonra en yeni işletim sistemi sürümünü yükleyin. Ancak çok fazla oyun oynayabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu yüzden oyun vs. oynayacaksanız cihazı satın aldıktan sonra iOS 9’un en yeni sürümünü yüklü bırakın. iOS 10’a güncellemenizi tavsiye etmiyoruz. Donanımsal anlamda iPhone 5s hala daha güncel bir model. Ayrıca fiyat-performans olarak bakarsak oldukça düşük fiyatlara sahip. Şu anda 5s almak istediğiniz de 1.200 TL gibi bir rakama kolay bir şekilde satın alabiliyorsunuz. Bu da düşük bütçeliler için iyi bir rakam.

iPhone 6 almak için geç değil. Piyasadaki değeri henüz kaybolmamış durumda. iOS 10 yüklendiği zaman iPhone 5s’e göre daha da iyi çalışabiliyor. 2.000 TL ve üzeri bir fiyata satıldığı için tavsiyemiz, en yeni çıkan iPhone 6s modelini satın almak. Hem daha stabil, hem kasasında herhangi bir problem yok. iPhone 6’ların ekranlarındaki çıt çıt sorunu ve bunun yanında kasasındaki bükülme sorunu sebebiyle almanızı tavsiye etmiyoruz.

Bu yazımız da iPhone 5s iPhone 6 modelleri hala alınır mı? iPhone 5s ve iPhone 6 Alınır Mı sorusunu cevapladık.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.