Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 5s Satışları Durduruldu!

Apple iPhone 5s Satışları Durduruldu!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde yeni cihaz iPhone SE Tanıtımı sonrasında akıllarda bir çok soru varken Apple iPhone 5s Satışları Durduruldu! İşte detayları

Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli iPhone SE geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve internet sitemizde de canlı olarak duyurduğumuz bir etkinlikte tanıtıldı. Her ne kadar cihaz tanıtıldıktan sonra kullanıcıların akıllarında bir çok soru varken, Apple, özelllikle de küçük ekran sevenlerin tercih edeceği yeni cihazı iPhone SE’yi üstün özellikleri ile beraber duyurdu.

iPhone 6s özelliklerinin kullanıldığı, aynı zamanda iPhone 5s boyutunda olan yeni cihaz, böylelikle iPhone 5s’in yerini aldı. Apple tarafından iPhone SE adıyla tanıtılsa da cihaz yeni nesil iPhone 5S olarak kullanıcıların dillerinde. iPhone SE’nin beklenen satış rakamlarına ulaşılması adına, Apple bir hamle yaparak geçtiğimiz gün iPhone 5S’in satışını durdurdu. Kasası ve boyutu itibari ile bir çok kullanıcının tercih ettiği iPhone 5S artık satılmayacak. İlk olarak 2014 yılında satışa çıkan iPhone 5s, 2.400 TL’den karşımıza çıkmış şu aralar ise 1.499 TL’lik fiyatıyla satın alabiliyorduk.

iPhone SE Türkiye Fiyatı Ne Olacak ?

iPhone SE tanıtımı sonrasında Türkiye fiyatı da belli oldu. 1.999 TL fiyat etiketiyle karşımıza çıkacak iPhone SE böylelikle 500 TL daha fazla ücretle iPhone 5s kullanıcılarının hedefi olacak. Aslında bu yüzden de  iPhone 5s satışları durduruldu. iPhone SE ile birlikte Apple’ın satış rakamlarından beklentisi oldukça yüksek. Tanıtım lansmanında 4 inç ekranların öneminden bahseden Apple, ayrıca 4 inçlik ekranlı cihazlarının 30 milyondan fazla sattığını da eklemişti. Bakalım iPhone 5s’in satışının durdurulması iPhone SE’nin satış rakamlarını olumlu yönde etkileyebilecek mi. Hep beraber ilerleyen günlerde göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.