Ana sayfa Apple Apple iPhone 7 Cihazlar ile Hayal Kırıklığı Yaşayabilir!

Apple iPhone 7 Cihazlar ile Hayal Kırıklığı Yaşayabilir!

PAYLAŞ
Apple iPhone 7 Cihazlar ile Hayal Kırıklığı Yaşayabilir

Apple tarafında bir çok yenilik karşımıza çıksa da firma için bu yıl çok zorlu olacak. Apple iPhone 7 Cihazlar ile Hayal Kırıklığı Yaşayabilir!

Söylentilere göre Apple’ı son zamanlar da hiç iyi günler beklemiyor. Apple’ın cihaz satışları biliyorsunuz ki neredeyse her yıl satış rekorları kırıyordu. Özellikle de 2 sene öncesinde çıkan cihazlar ile beraber Apple oldukça iyi rakamlara ulaşmıştı.

Apple iPhone 7 modelleri için panel siparişlerini %30 oranında arttırmış durumda. Bu da Apple’ın çok daha fazla satış yapacağını gösteriyor. Hatta Apple’a göre daha fazla cihaz satışı gerçekleştirilecek olsa da analiz yapanlara göre bu şekilde olmayacak.

Apple her ne kadar bu konuda taviz vermeden panel siparişini arttırmış olsa da bazı şeyler iyi gitmeyebilir. Analistlere göre Apple son zamanların en kötü satış rakamlarından birisini yapabilir. Satış adeti olarak düşünüldüğü zaman Apple 2015 yılına kıyasla bu yıl daha az iPhone satışı yapabilir. Bunu da düşündüğümüz zaman şirketin hisselerinde düşüş yaratacağı anlamına geliyor.

Apple iPhone 7 Cihazlar ile Hayal Kırıklığı Yaşayabilir!

Geçtiğimiz yıl yani 2015 yılında 90 milyon adet satış rakamına ulaşan iPhone 6s ve iPhone 6s’den sonra Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’un toplamda 84-95 milyon satış rakamlarına ulaşacağı söylenenler arasında.

Kullanıcıların Jet Black cihazları daha çok satın almasına rağmen, Apple’ın bu rengi sınırlı sayıda üretmesi cihaz satışına olumsuz yansıyabilir. Çünkü tanıtım etkinliğinde de söylenmişti ki bir çok Apple kullanıcısı bu renk için bile iPhone 7 modellerini satın alabilir.

Bazı analistlere göre Samsung tarafında yaşanan batarya krizi Apple’a yarayacak. Samsung Galaxy Note 7 almayı düşünen kullanıcılar  ve cihazlarını iade eden kullanıcıların bir çoğu Apple cihazlarını satın almaya olumlu yönde bakıyor. Bu da Apple’ın satışlarını bir nebze olsun arttırabilir. Samsung tarafından Note 7 baz alındığında kullanıcıların %26’sı iPhone 7 veya iPhone 7 Plus satın almak istiyor.

Bu rakamlara bakıldığında Apple için oldukça iyi satış rakamları demek. Analistlerin söylentileri gerçekleşirse Apple iPhone 7 Cihazlar ile Hayal Kırıklığı Yaşayabilir! Ancak bu durum Samsung kullanıcılarının Apple’a katılmasıyla toparlanabilir.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.