Ana sayfa Apple Apple iPhone 7’de Çift Hoparlör Olabilir

Apple iPhone 7’de Çift Hoparlör Olabilir

PAYLAŞ

Apple cihazlardaki en büyük sorunlardan birine çözüm geliyor ! Bu yılın en merak edilen akıllı telefonlarından olan Apple iPhone 7’de Çift Hoparlör Olabilir.

Apple’ın bu sıralar merakla beklenen telefonu iPhone 7 ile beraber birçok değişiklik meydana gelicek. Bu değişikliklerden en büyüğü de tasarım konusu ve Apple’ın yeni kulaklık girişi modeli. Apple iPhone 7 ile beraber kulaklık girişini ortadan kaldırarak, bunun yerine şarj girişi ile aynı girişe sahip olacak tasarım getirilecek. Böylece kulaklık girişinin yerine yeni hoparlör koyulacak. Apple 2015 yılında çıkardığı iPhone 6 tasarımında büyük yenilikler yaparak kullanıcılarının karşına çıkmış, böylece yeni tasarım ile satışlarını kat ve kat daha fazla arttırmıştı. iPhone 6 ile beraber gelen farklı tasarım, kullanıcıları yeni cihaz almaya teşv ik edecek türdeydi. iPhone 7 ile beraber tasarımda aşırı yenilikler gelmeyecek. Mevcut tasarımın üzerine yeni şeyler katmayı planlayan Apple, iPhone 7’de farklı bir tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Söylentiler ilk yayınlandığı zaman bu tarz bir iddia var şeklinde yayılırken, şu anda baktığımızda iPhone 7 ile beraber kulaklık girişinin kaldıracağı neredeyse kesinleşti. iPhone 6 ve diğer cihazlar gibi hoparlörün yanında kulaklık girişinin yer almayacağı iPhone 7‘de kullanıcılar müzik dinlemek istediğinde şarj girişi ile aynı yere takılacak olan Apple’a özel kulaklıkları kullanacak. Böylece Apple diğer cihazların aksine kulaklık girişine yer vermeyerek, Lightning port üzerinden ses iletişimini sağlayacak. Kulaklık girişinin kaldırılması ile beraber iPhone modelinde tasarımın daha güzel görünmesi ve daha işlevsel bir özelliğin koyulması için, Apple ortadan kaldırdığı kulaklık girişinin yerini de değerlendirerek ikinci hoparlöre yer vericek. Böylece iPhone cihazların en büyük sorunlarından biri olan “hoparlörden az ses çıkması” da giderilecek.

Apple kulaklık kaldırılacakBiliyorsunuz ki, Apple yaklaşık 3 sene önce ürettiği kulaklıklar ve hoparlörler ile dünyanın ünlü markalarından olan “Beats” markasını satın aldı. Apple’ın bu markayı yeni cihazlarında ne zaman kullanacağı beklenirken, daha önceden HTC One modellerinde gördüğümüz çift hoparlör sisteminde kullanılan Beats Audio sistemi de Apple’in yeni nesil iPhone 7 cihazlarında kullanılabilir. Böylece hem çift hoparlöre sahip, hem de Beats Audio özelliğine sahip olacak iPhone 7 cihazlarında, ses düzeyi de arttırılmış olucak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.