Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 7’nin En Net Görüntüsü Sızdırıldı!

Apple iPhone 7’nin En Net Görüntüsü Sızdırıldı!

PAYLAŞ

Bu senenin en merak edilen cihazlarından Apple iPhone 7’nin En Net Görüntüsü Sızdırıldı! Fotoğraflara baktığımız da, iPhone 7’de kulaklık girişi kaldırılıyor

Apple’ın merakla beklenen iPhone 7 telefonu hakkında her gün farklı haberler karşımıza çıkıyor. iPhone 7’ye ait olduğu söylenen kasa çizimleri internete sızdı. Apple’ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni iPhone 7 akıllı telefonu için bu zamana kadar bir çok iddia ortaya atıldı. Bunlardan en iddialı olanı ise, çift hoparlör gelişi ve kulaklık girişinin şarj girişi ile aynı olacağıydı. Bu tarz konularda ser verip sır vermeyen Apple, böylelikle insanların cihazlarını merakla beklemesini sağlıyor.

iPhone 7

Apple her ne kadar bu konulara pek sıcak bakmasa da, iPhone 7 hakkında sızıntılar her geçen gün, iddialar ile artıyor. Son olarak kulaklık girişinin kalkacağı iPhone 7 hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. iPhone 7’ye ait olduğu savunulan kasa çizimlerinde tasarımın nasıl olacağı konusunda da bir çok ipucu veriliyor. Kasa çizimleri paylaşılan iPhone 7’de 3.5mm kulaklık girişinin kalktığını görüyoruz. Apple’ın iPhone 6-6s serisinin biraz daha farklı bi kasa yapısına sahip olacak iPhone 7’de kulaklık girişinin kalkması ile beraber daha ince bir yapı bizleri bekliyor olabilir. 3.5mm kulaklık girişi biliyorsunuz ki Apple’ın cihazlarının inceliğini etkileyen faktörlerden birisi.

steveeeApple 3.5mm kulaklık girişini kaldırarak, Lightning ile birleştirecek, böylece daha ince yapıdaki iPhone 7 karşımıza çıkacak. Yukarıdaki kasa çizimleri sonrasında iPhone 7’nin görüntülerini paylaşan @stagueve isimli kullanıcı Apple’ın iPhone 7’lerde farklı bir tasarım izleyeceği konusunda da net bir paylaşımda bulundu. Yanda gördüğünüz fotoğrafı stagueve kullanıcısı kasa çizimlerinden render alarak elde etmiş. Kısaca incelediğimizde kasa da iPhone 6-6s serisine göre pek farklılık yok. Arkadaki iPhone yazısı iPhone 6’lardaki gibi yer alıyor. Bunun dışında kamerada büyük yenilikler bekleniyor. Özellikle LG G5 ve Samsung Galaxy S7 cihazlarından sonra, Apple sektöre “Ben buradayım” diyerek yeni cihazıyla çıkabilir. Tüm cihazları gördükten sonra, Apple’ın kamera konusunda da büyük yenilikler getireceği konusunda fikirlerim var. Zaten çizimde en dikkat çekenlerden bir tanesi de yanda görmüş olduğunuz gibi kamera lensi büyük bir şekilde karşımıza çıkacak. HTC’nin kameralarından alışık olduğumuz gibi bir kamera bizleri bekliyor olabilir. Böylelikle Apple, sektördeki diğer rakiplerine yetişecek bir kamera ile karşımıza çıkabilir. iPhone 7 hakkında en büyük iddialar, Kasasının ince yapıda olacağı, Kamerasının yüksek çözünürlükte olması, lensin değişmesi ve kulaklık girişinin kalmasıydı. Bu tarz yenilikler ile Apple, sektördeki yerini daha da sağlam bir hale getirebilir. Ancak özellikle kulaklık konusunda Apple’ın acil çözümler üretmesi gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.