Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 7’de Gizemli Parça Keşfedildi!

Apple iPhone 7’de Gizemli Parça Keşfedildi!

PAYLAŞ
Apple iPhone 7'de Gizemli Parça Keşfedildi!

Geçtiğimiz gün akıllı telefon piyasasına giriş yapan Apple Apple iPhone 7’de Gizemli Parça Keşfedildi! O parça Apple tarafından doğrulandı.

iPhone 7 ile beraber bir çok testleri izledik. Apple her sene olduğu gibi bu sene de cihaz hakkında ince noktalar hakkında bilgi vermedi. Özellikler bile açıklanırken yalnızca kamera, işlemci gibi temel özelliklere dikkat çekildi.

Apple tarafından her ne kadar bu şekilde bir strateji uygulanmış olsa da tüm özellikler ve parçalar da zamanla keşfediliyor. Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 7 ve iPhone 7 plus ile beraber kulaklık girişi kaldırıldı. Apple’ın bu tercihi bazı kesimlere göre devrimsel bir hareket. Ki bizce de öyle. Lakin Apple, kulaklık girişini kaldırarak hem cihaz kasasının yapılandırılmasını hem de pil ve kamera da düzenlemeler yaptı.

Apple iPhone 7’de Gizemli Parça Keşfedildi!

Apple’ın yeni nesil akıllı telefon modellerine dair aslında halen daha yeni keşifler gelmeye devam ediyor. iPhone 7 ile beraber çift hoparlör karşımıza gelecek derken alt kısımda hoparlör ızgarası gibi görünen bir alan aslında hoparlör ızgarası değil.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazlar da 2 tane ızgara bulunuyor. Bunlardan bir tanesi hoparlör olurken diğeri ise yeni bir parçaya ait. Bu parçanın sırrının çözülmesi sonrasında da  Apple iPhone 7’de Gizemli Parça Keşfedildi! Apple cihazların su geçirmezliklerini test etmesi ve bu doğrultu da etken olan parçanın adı: Barometrik vent.

Bu parçanın ismini ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Ancak su geçirmez özelliğine sahip cihazlar da efsane bir olayı var. Bu parça ile beraber içerideki havanın dışarıya doğru akışı gerçekleşirken cihazın su geçirmemesi adına da işlemler yapıyor. Dışarıdan havanın ve suyun içeriye girmesini engelleyen bu parça, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın belki de en etken parçalarından bir tanesi diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.