Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 6’da iPhone 7 Gibi Tıslayabiliyor!

Apple iPhone 6’da iPhone 7 Gibi Tıslayabiliyor!

PAYLAŞ
Apple iPhone 7'deki Tıslama Sesi Bir Çok Cihazda Var

Apple’ın en yeni akıllı telefon modelinin çıkması sonrasında tıslama sesi de ortaya çıktı. Aslında Apple Apple iPhone 6’da iPhone 7 Gibi Tıslayabiliyor!

iPhone 7’nin çıkması ile beraber bir çok internet sitesinde iPhone 7 tıslama sorunu vs. adı altında haberler yapıldı. Bu haberler ile beraber kullanıcılar iPhone 7’ye karşı görüşlerini değiştirdi. Apple’ın en yeni akıllı telefon modelinde yaşanan bu aslında sorun değil. Daha öncesinde bir çok cihaz da denemeler yapan kullanıcılar da bu sese ulaşabiliyor. Yani bu iPhone 7 cihazlara özgü değil.

Apple, A10 Fusion ismini verdiği yeni işlemcisiyle adeta bilgisayarları cebimize getirdi diyebiliriz. Oldukça yüksek hızda çalışan işlemciye yük bindiğinde kulakla duyulmasa da bir ses ortaya çıkıyor. Kulağı hassas olan kullanıcıların kulağını telefona dayaması ile de bu sesi duymaları mümkün.

Apple iPhone 6’da iPhone 7 Gibi Tıslayabiliyor!

Yaka mikrofonu ya da hassas mikrofonlar ile Gain ayarı yapıldıktan sonra iPhone 7 Tıslama sorunu altındaki sesi bir çok cihaz da duymak mümkün. Teknovi olarak iPhone 7’deki bu sesi iPhone 6’da da denedik. Hatta olayı biraz daha abartıp oyun vs. oynadıktan sonra iPod touch 2 (Apple’ın en eski cihazlarından) ve iPad Air 2’de de bu denemeleri yaptık. Aslında sizin de bu testi yapmanız oldukça basit. Hassas bir mikrofonun Gain ayarını yükselterek bu sese ulaşabilirsiniz.

İşlemciler oldukça yüksek hızlara çıkabiliyor. Bu hızlara çıktıkça da işlemci deki yük de artmış oluyor. Dolayısıyla cihaz içerisinde sesler ortaya çıkıyor. Yeni nesil bir çok akıllı telefon da yer alan bu ses, sadece iPhone 7’lerde yok. Aslında denerseniz eğer Apple iPhone 7’deki Tıslama Sesi Bir Çok Cihazda Var olduğunu göreceksiniz.

Şu anda piyasanın en yeni ve en hızlı işlemcisi olduğu için bu ses iPhone 7’lerde biraz daha fazla. Ancak baktığımız zaman iPhone 6 ve diğer modellerde de bu sese rastlamak mümkün. Videodan da gördüğünüz üzere Apple iPhone 6’da iPhone 7 Gibi Tıslayabiliyor! Bu sadece bu cihazlarla sınırlı da değil. Yeni nesil bir çok cihaz da bu şekilde sesler duymak mümkün. Özellikle kapalı kapalı cihazlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.