Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone 8 Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım!

Apple iPhone 8 Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım!

PAYLAŞ
Apple iPhone 8 Etkinliği Türkçe

Apple özel etkinliğine saatler kala Apple iPhone 8 etkinliği Türkçe canlı anlatım ile sitemizde yer alıyor! Sizde iPhone 8 etkinliğini türkçe takip edebilirsiniz.

Merakla beklenen gün geldi! Apple’ın en yeni akıllı telefon modeli iPhone 8’in tanıtılacağı bugün uzun zamandır bekleniyordu. Apple içinde özel sayılan bugünde iPhone 8 ve yeni gelecek olan modeller tanıtılacak. Her yıl gelenek haline gelen Apple lansmanlarından en dikkat çekeni bugün gerçekleşecek.

iPhone 8, iPhone 8 plus, iPhone X gibi akıllı telefon modelleri sektöre giriş yapacak. Lansman etkinliğinde merakla beklenen iPhone 8 özellikleri karşımıza çıkacak. Aynı zamanda iPhone’un 10. yılına özel olarak tanıtılacak iPhone X modeli de sektörde hareketliliği arttıracak. iOS işletim sistemli 3 yeni akıllı telefon modelinin yanında Apple Watch seri 3’ün de bugün tanıtılması bekleniyor.

Apple iPhone 8 Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım!

Apple tarihte ilk kez 3 akıllı telefon modelini bugün tanıtacak. Bu modeller arasında en dikkat çekeni de şüphesiz iPhone X olacak. Çerçevesiz ekran ve farklı bir tasarımla dikkat çekmesi beklenen cihaz, sektörde durumları değiştirebilir.

17:25 – Teknovi iPhone 8 etkinliği Türkçe Canlı anlatım sayfası açıldı. Etkinliğe 2 buçuk saat kala sosyal medya yeni iPhone modellerini konuşmaya başladı bile!

20:02 – Tim Cook sahnede! Steve Jobs sahnesinde konuşmaya başlayan Cook, Apple’ın tarihine ilişkin bir takım notlar veriyor.

20:10 – Apple’ın yeni genel merkezi hakkında bilgiler veriliyor. Ayrıca sanal gerçeklik hakkında Apple’ın yaptıklarına dair bilgi verilmeye başlandı. Tim Cook sözü Angela’ya veriyor. Angela tarafından bilgiler verilecek.

20:14 – Apple’ın gelecek nesillere yönelik yaptığı çalışmalara örnekler veriliyor. Kodlama eğitimlerine dair bir takım detaylara yer veriliyor. Ayrıca yeni kurulan Apple genel merkezinde birebir etkileşime geçilebilecek alanların bulunduğuna dikkat çekiliyor.

20:15 – Apple eğitimleri ile beraber beklenenden daha fazlası sloganına sahip bir video ekranda yansıtılıyor. Apple kullanıcıları bu eğitimler ile beraber ürünleri ile daha iyi etkileşime geçebiliyor. Ayrıca ürünlerini daha yakından tanıyabiliyor.

20:17 – Şikago’da açılacak yeni Apple Store hakkında detaylar verilirken, Apple mağazalarında toplamda 65 binden fazla çalışanın olduğuna dikkat çekiliyor. Tim Cook tekrardan sahneye gelerek, yeni ürünlere dair detaylar veriyor.

20:20 – Apple Watch insanların daha fazla hareket yapmasını sağlıyor, bu saat ile beraber artık daha fazla etkileşime geçebiliyorsunuz. Ayrıca Apple Watch satışları %50 artmış durumda. Geçen seneye göre daha fazla satış oranına sahip. Dünya da en çok satılan saat olarak tarihe geçmiş durumda. Rolex ve diğer ünlü saat firmaları Watch’un altında kaldı.

20:22 – Apple Watch kullanıcılarının %97’si memnun. Dünyanın her bölgesinden kullanıcıların Tim Cook ve Apple’a yazdığı mektuplar ekrana geliyor.

Apple Watch 3 tanıtılıyor!

20:27 – Apple Watch 3’e dair detaylar verilmeye başlandı. Apple dünya çapındaki saat satış sıralamasında 1. sıraya oturması ile beraber yeni saatlere de bir takım özellikler ekliyor. Bu özelliklerin bir çoğu kalp ölçümüne yönelik.

20:28 – Apple Watch 3 tanıtım filmi ekranda. Yeni nesil Apple Watch akıllı saat hakkında detaylara yer veriliyor.

20:31 – Apple Watch 3 ile beraber 2 kat daha hızlı işlemci karşımıza çıkıyor. Ayrıca Siri artık konuşulabilir durumda. Saate bakmaya gerek kalmadan bir çok işlemi yapabileceksiniz. Hücresel ağa sahip olacağı için bir çok işlemi iPhone olmadan yapabileceksiniz.

20:42 – Apple Watch 3 hakkında tüm detaylara şuradaki linkten ulaşabilirsiniz. Yeni nesil akıllı saat ile beraber artık tüm kullanım değişecek. Apple Watch’dan sonra şimdide 4K özelliğe sahip Apple TV tanıtılıyor.

20:44 – Apple TV, 4K özelliğe sahip olurken aynı zamanda HDR özelliğine de sahip oluyor. Böylelikle daha keskin görüntü ve renk sunabilecek.

20:49 – Apple TV Live Sports’da bir çok özellik ekleniyor. Apple TV’de tuttuğunuz takımın maçları en başta yer alacak. Böylelikle tuttuğunuz takımı daha hızlı bir şekilde takip edebileceksiniz.

20:52 – Multiplayer yani çok oyunculu oyuncular karşımıza çıkıyor. Bir çok oyun artık Apple TV kumandası ile tek parmağınızı kullanarak oynanabilecek. Bu oyunların bir çoğunda yeni maceralar karşımıza çıkıyor. Sky isimli oyun tanıtıldı.

20:56 – Nihayet beklenen an geldi! Yeni iPhone modelleri karşımıza çıkıyor. Tim Cook tekrardan sahnede. Yeni iPhone modellerine dair detaylar gelmeye başlıyor. iPhone tarihine dair modellere göre kronolojik sıralama yapılıyor.

21:05 – iPhone 8 ve iPhone 8 Plus tanıtılmaya başlandı. Apple’ın uzun zamandır merakla beklenen modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus kamera özellikleri ile dikkat çekerken işlemci ile de kullanıcılarına daha güçlü bir cihaz sunacak.

21:11 – Arttırılmış gerçeklik ile oyunlar çok daha gerçekçi olacak. Arkadaşlarınız ile beraber AR oyunlar oynanabilecek. Bu oyunlara bağlı olarak arkadaşlarınızla oldukça iyi zaman geçirebileceksiniz. iPhone 8’in güçlü işlemcisinden dolayı, donmadan veya herhangi bir gecikme olmadan AR oyunları oynanabilecek.

21.15 – iPhone 8 modelleri kablosuz şarj özelliği sayesinde, kabloyu takmadan şarj edilebilecek. Böylelikle dışarıdayken kablo ile uğraşmadan farklı alanlarda kolay bir şekilde cihazınızı şarj edebileceksiniz.

iPhone X Tanıtıldı!

21:19 – iPhone X modelinin tanıtımı ile Fill sahneye geldi. Çerçevesiz ekrana sahip olan iPhone X modelinin tanıtım filminden kareler yayınlandı. önü ve arkası cam olarak karşımıza çıkan iPhone X, paslanmaz çelik kasa ile dikkat çekiyor.

21:21 – OLED ekrana sahip olan iPhone X, yüksek kontrast, yüksek çözünürlük ve kasa yapısı ile dikkat çekecek. Super Retina ile OLED ekranın parlaklık sorunu da giderilmiş olacak. Yüksek dinamik alanlı ekran dikkat çekecek.

21:25 – Ana ekran tuşu kaldırılarak, kasanın daha da inceltilmesi sağlandı. Ana ekran tuşu yerine aşağıdan yukarı kaydırma özelliği getirildi. Siri’yi yan tarafta bulunan tuşa basarak açarken, güvenlik kilidini açmak için ise

21:27 – iPhone X ile beraber FaceID karşımıza çıkıyor. Kilidi açmak istediğimiz zaman suratınızı yakınlaştırmanız yeterli oluyor.

21:30 – FaceID ile beraber Yüzünüzün matematiksel algoritması kayıt edildiğinde gece veya gündüz farketmeksizin hızlı bir şekilde telefonu açabiliyorsunuz. Gözlük taktığınızda hatta maske taktığınızda dahi telefonunuzu hızlı bir şekilde açabileceksiniz.

21:33 – Apple Pay ile beraber yüzünüzü kullanarak ödeme yapmanız mümkün hale geliyor. FaceID ile beraber TrueDepth kamera kullanılmasından dolayı hata payı olmadan ödeme yapmanız mümkün hale geliyor.

21:35 – Animoji özelliği ile beraber yüzünüzün 50 tane kas hareketi takip edilerek buna bağlı olarak Apple Mesajlarda kullanabileceğiniz emojiler oluşturabiliyorsunuz. iPhone X yerine iPhone 10 olarak hitap edileceği söyleniyor.

21:45 – iPhone X kamera özelliklerine dair detaylar veriliyor. iPhone X ve diğer modellerin  fiyatı hakkında detaylara yer veriliyor.

21:58 – iPhone X özellikleri ve fiyatı hakkında detaylara şuradaki link aracılığıyla ulaşabilirsiniz. iPhone X, iPhone Serisinin 10. yılında karşımıza çıkacağından dolayı nasıl bir satış rakamına ulaşacak, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.