Ana sayfa Akıllı Telefon Apple, iPhone 7 ile beraber Li-Fi Desteği Getirebilir!

Apple, iPhone 7 ile beraber Li-Fi Desteği Getirebilir!

PAYLAŞ

iPhone 7, her geçen gün yeni bìr iddia ile gündeme geliyor. Yeni iddia’ya göre iPhone 7 Li-Fi ile gelebilir. Birçok Akıllı telefon kullanıcısının özellikle de Apple kullanıcılarının en çok merak ettiği sorulardan biriside, iPhone 7 ile beraber hangi özelliklerin geleceği. Bu sorular hergün bir iddia ile daha da merak konusu oluyor. Yeni bir iddia’ya göre iPhone 7 ile beraber Li-Fi adı verilen bir özellik gelebilir. Bu iddia’nın sahibi, Twitter’da iOS işletim sisteminin detaylarını paylaşan bir kullanıcı. Bu kullanıcı iOS 9′un son sürümlerini kurcalarken LifiCapability şeklinde bir ibareyle karşılaşırken, bu iddia daha da canlandı. Apple iOS 9 ile beraber Li-Fi adı verilen yeni teknolojisinin testlerini yapmaya başlamış bile.

Li-Fi Teknolojisi Nedir ? Ne İşe Yarar ?

iPhone 7 ile beraber geleceği konusunda iddia’ların olduğu Li-Fi’nin şu anda
Akıllı telefonlarda kullanılan Wi-Fi’dan kat ve kat daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. Li-Fi teknolojisi, Wi-Fi’ye göre 100 kat daha hızlı. Bu da demek oluyor ki, mobil cihazlara getirilecek bu özellik ile beraber çok daha hızlı bir internet deneyimine sahip olabiliriz.

lifinedir

Yapılan Test Sonuçları Oldukça İlgi Çekici !
Labaratuvarlarda yapılan testler sonucunda Li-Fi’nin günümüzde kullanılan Wi-Fi’dan 100 kat daha hızlı olmasının yanında, saniyede 224 GB indirme hızına kadar ulaşabilmesi de ayrı bir heyecan verici. Saniyede 224 GB indirme hızına ulaştığımızda, Full HD filmleri 1 saniyeden daha az bir sürede indirebileceğiz. Smart Led adı verilen ışık kaynaklarından veri transferi yapan Li-Fi Oldukça heyecan verici olsa da bu teknolojinin tek bir kötü yanı var, o da Wi-Fi’ya göre daha az stabil olması ve taşınabilir olmaması. Wi-Fi’yi bir evin veya ofisin her tarafında kullanabilirken, Li-Fi’yi sadece ışık kaynaklarının kurulduğu yerlerde kullanabilirsiniz. Yani eğer ki odanız dışında bir yerde bu ışık kaynaklarından yoksa, odanız dışında hiçbir yerde Li-Fi’yi kullanamazsınız. Apple modern bir şekilde günümüze uyarlarsa belki daha stabil bir teknoloji haline gelebilir. Apple’ın bu konudaki çalışmaları hakkında herhangi bir bilgimiz olmadığı için, bu konuda yorum yapmak için de erken olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.