Ana sayfa Akıllı Telefon Apple iPhone’un Home Tuşunu Kaldırabilir!

Apple iPhone’un Home Tuşunu Kaldırabilir!

PAYLAŞ
Apple iPhone'un Home Tuşunu Kaldırabilir!

Yeni nesil iPhone 7 modelleri tanıtıldıktan sonra Apple yeni cihazı için çalışmalara başladı bile. Apple iPhone’un Home Tuşunu Kaldırabilir!

Apple’ın geçtiğimiz günler de karşımıza çıkardığı yeni amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 7 ile beraber yenilikler karşımıza çıktı. iPhone 7’de biliyorsunuz ki 3.5mm kulaklık girişi kaldırıldı. Böylelikle cihazın kasası daha ince bir yapıya getirilebilir oldu.

Kamera çıkıntısı büyütüldü, lens değiştirildi. Kulaklık girişinin kalması bir çok kullanıcıya sorun teşkil ederken bazıları da bu konu da Apple’ın devrim gerçekleştirdiğini öne sürüyor. Apple iPhone’un 10. yılında, yani 2017 yılında neler yapabilir konusu da kafalar da canlanmaya başladı. iPhone 7 ile beraber hem fazla renk seçeneği, hem de daha hızlı işlemci gibi sağlam özellikler karşımıza çıksa da gözler 2017 yılına çevrildi.

Söylenenlere göre Apple iPhone’un Home Tuşunu Kaldırabilir! Kulaklık girişinin kalkması ve home tuşunun altına taptic engine yerleştirilmesi bu durumu doğuruyor.

Apple iPhone’un Home Tuşunu Kaldırabilir!

Apple’ın OLED ekran kullanacağı konusunda bir çok haber dönüyor. Bu konuda Apple’ın da çalışmaları var. iPhone 8 için İsrail’de çalışmaların başladığı bile öne sürüldü. Hatta bu konuda teknovi olarak geçtiğimiz haftalar da bunun haberini şurada yaptık. Şirketin yeni nesil akıllı telefonlarına dair Ar-ge çalışması yapacağı bilinse de neler getirebilir konusu önceden karşımıza çıktı.

Apple iPhone’un yeni modeli ile beraber farklı bir tasarım kıarşımıza çıkabilir. iPhone 7’lerdeki taptic engine ile çalışabilen home butonu 2017 yılında kaldırılabilir. Apple yeni iPhone modelinde home butonunu kaldırıp OLED ekranın altına yerleştirdiği gizli parmak okuyucu ile bu durumu toparlayabilir.

Home Tuşu Olmayan iPhone Çıkabilir!

Bu çalışmalar sonrasında hem cihazın ön tarafı dümdüz görünecek, hem de tasarımda önemli derece de adımlar atılmış olacak. iPhone cihazlardaki ana ekran tuşunun bozulma sorunu ortadan kalkarken Apple yeni bir tasarımla karşımıza çıkabilir.

taktik

Yeni nesil iPhone’lardaki tasarıma göre, ekran kilidini açtığımız, ana ekrana döndüğümüz, arkaplan uygulamalarını kapattığımız home butonu ekran altına yerleştirilecek. Aslında ekranın altında sadece sensörler olacak. Parmağınızı ilgili alana getirdiğinizde home tuşu hissi verecek. Bu da Apple’ın hem alandan kazanmasına, hem de tasarımı değiştirmesine sebep olacak. Hem kullanıcıların hem de Apple’ın yüzü gülecek. Apple’ın iPhone 7 modelinden sonra tasarımda büyük değişiklikler yapılması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.