Ana sayfa Akıllı Telefon Apple Katlanabilir iPhone için Patent Aldı!

Apple Katlanabilir iPhone için Patent Aldı!

PAYLAŞ
Apple Katlanabilir iPhone için Patent Aldı!

Akıllı telefon piyasasının dev firmalarından Apple Katlanabilir iPhone için Patent Aldı! Katlanabilir iPhone modellerine dair ince detaylar bu patentte yer alıyor.

Apple bu zamana kadar farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaya çalışırken son yayılan haberlere göre kullanıcıların yüzünü güldürecek türden bir patent aldı. Akıllı telefon piyasasının dev şirketlerinden Apple katlanabilir iPhone modelleri üretebileceği sinyallerini aldığı patent ile beraber vermiş oldu.

2013 yılından bu yana adı katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarla anılan Apple, bir çok çalışmasıyla dikkat çekmişti. Amerika merkezli şirket, Israil’de Ar-ge çalışmalarını devam ettirirken, son haberler bomba gibi düştü. Apple patent aldıktan sonra bunun haberlerini yapan Patently Apple, yeni bir patenti daha ortaya çıkardı.

Apple Katlanabilir iPhone için Patent Aldı!

Katlanabilir Akıllı Telefon üreteceği sinyalleri veren Apple, bu sefer de katlanabilir akıllı telefon patenti aldı. 29 Ağustos tarihinde patent başvurusunun yapılması ile beraber yeni nesil iPhone’lara doğru Apple’ın atacağı adımlar da ortaya çıktı.

Apple, iPhone 7 modellerinin tanıtımından sadece bir kaç gün öncesinde, katlanabilir akıllı telefon patent başvurusu yapmış. Bir çok akıllı telefon piyasasının üzerine çalıştığı katlanabilir modeller, ileri teknoloji olacak. Ancak Apple’ın bu modellerden farklı olarak patent başvurusu açıklama kısmına karbon nanotüp açıklamasını eklemesi, dikkatleri bir kez daha Apple’a çevirdi. Lakin, diğer firmalar farklı materyaller kullanırken Apple tarafında bu şekilde haberlerin gelmesi durumu ilginç kılıyor.

Apple, devrelere zarar vermeden, cihazın ana kartını ve kablolarını bu maddeyle koruyabilecek. Alınan patentin detayları sadece bunlarla sınırlı değil. Katlanabilir iPhone’un ana materyalleri, cam, seramik, plastik ve alüminyum olabilir. Patent’de iPhone’u esnemeye karşı dayanıklı kılacak materyallere dikkat çekilmiş durumda.

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus özellikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.