Ana sayfa Apple Apple Music 3. Parti Uygulamalara Destek Verecek!

Apple Music 3. Parti Uygulamalara Destek Verecek!

PAYLAŞ

Apple’ın Spotify’a rakip olarak piyasaya sunduğu Apple Music 3. Parti Uygulamalara Destek Verecek! İşte Apple Music yeni güncelleme detayları.

Spotify ile arasındaki rekabeti daha da arttırmak isteyen Apple Music uygulaması yeni bir haber ile karşımıza çıkıyor. Geliştiricilere destek vereceğini duyuran Apple Music, böylelikle 3. parti uygulamalar da Apple Music kullanımına olanak sağlamış olacak. Son zamanların en çekişmeli rekabet ortamı, hiç şüphesiz ki Apple Music ve Spotify arasındaki rekabet. 2 platform arasında rekabet arttıkça daha fazla güncelleme ve daha fazla yenilik karşımıza çıkıyor. Rakibine yetişmek isteyen henüz daha 1 yılını doldurmamış Apple Music, Geliştiriciler için yeni Api desteğini yayınladı.

Apple Music 3. Parti Uygulamalara Destek Verecek!

Biliyorsunuz ki bir çok akıllı telefon kullanıcısı, fitness, koşu vs. gibi uygulamaları kullanıyor. Ve bu uygulamaların neredeyse bir çoğu artık Spotify destekli. Yani temponuza göre otomatik şarkı önerebiliyor, şarkıları değiştirebiliyor.

Bu konuda rakibinin gerisinede kalmak iTunes’un kendi internet sitesinde yer alanlara bakarsak, bir takım bilgi karşımıza çıkıyor. Bunlardan birisi de Geliştiriciler için yayınlanan yeni API’de Apple Music üyelerini kapsayacak bir takım özellik barındırıyor.

Bu özelliklerden en dikkat çekici olanları ise, kullanıcıların şarkı listesi ve diğer seçeneklerine kontrol olanağının bulunması. Bu özelliklerin yanı sıra yeni Api ile beraber gelir modeli de yayınlandı. Apple Music, iş ortakları için affiliate programıyla platformun daha da ileri adımlar atmasını sağlayacak.

Geliştiricilere Kazanç Kapısı Açıldı!

Affiliate sistemi, Apple Music’in hizmet verdiği 100’den fazla ülkede karşımıza çıkacak. Eğer geliştirilen bir uygulama da Apple Music üyesi olanlar var ise, geliştiriciler bu konuda Apple Music affiliate sistemine katılabilir hale geliyor.

Üye olmayanların, geliştiricinin uygulaması üzerinden abonelik satın alması sonrasında da Apple Music geliştiriciye bir takım komiyonlar ödüyor. Böylelikle geliştiriciler, uygulamaları üzerinden Apple Music’e yeni abone kazandırdığında, iki tarafta kazanmış oluyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.