Ana sayfa Apple Apple Music 5 TL Oldu! Spotify Kara kara Düşünüyor!

Apple Music 5 TL Oldu! Spotify Kara kara Düşünüyor!

PAYLAŞ

Apple tarafından yeni bir kampanya düzenlendi. Öğrencilerin kapsandığı kampanya da Apple Music 5 TL Oldu! Spotify Kara kara Düşünüyor!

Apple’ın özellikle de Spotify’a rakip olarak öne sürdüğü Apple Music, her geçen gün daha da geniş kitlelere yayılıyor. Ayrıca tüm bunların yanı sıra, spotify’a da darbe indirmeye devam ediyor. Spotify’ın operatörler ile anlaşıp, daha fazla kullanıcıya ulaştığını biliyoruz.

Apple Music’de hedef kitleyi daha da büyütmek adına, operatörlerden bağımsız bir kampanya düzenledi. Yeni gelen fiyat listesine göre Apple, Spotify’a kafayı takmış durumda olmalı ki, öğrenciler için yaptığı mükemmel indirimle yarı yarıya müzik hizmeti vermeye başlayacak. Daha öncesinde ülkemizde Aylık 9.99 TL ödeyerek kullanabileceğimiz Apple Music, gelen indirim ile beraber artık Ayda sadece 5 TL’ye kullanılabilir hale geldi.

Kampanya Düzenlendi : Apple Music 5 TL oldu!

Apple Music 5 TL oldu
Apple Music 5 TL oldu

Kampanya da dikkat çeken nokta ise şu, daha öncesinde indirimler Amerika bazlı yapılıyordu. Amerika da aylık kullanmak isteyenler 9.99 dolar öderken, öğrenciler ise 4.99 dolar ödeme yapıyordu. Ülkemizde yapılan bu indirimde ise öğrencilerin tamamını bünyesine almak isteyen Apple, ülkemizde 5 TL aylık ödeme ile kullanım imkanı sunuyor. Ayda sadece 5 TL’ye binlerce şarkıyı, ücretsiz ve yasal dinleyebileceğiz.

Kampanya için aranan tek şart öğrenci olunması. Bu tarz bir kampanya düzenleyen Apple böylelikle genç kitleyi bünyesine katarak, daha hızlı bir büyüme gerçekleştirecek.

Apple Music kullanıcılarına baktığımız zaman genç kitlenin daha yüksek olduğunu görüyorduk. Bu şekilde bir kampanyanın düzenlenmesi, Spotify adına oldukça büyük bir darbe diyebiliriz. Düzenlenen bu kampanyanın Apple Music’in aktif kullanıcı sayısına olan etkisine ilerleyen zamanlar da bakacağız. Bakalım, bu kampanya büyüme için yeterli olacak mı, hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.