Ana sayfa Apple Apple Music Kullanıcı Sayısı 11 Milyona Ulaştı

Apple Music Kullanıcı Sayısı 11 Milyona Ulaştı

PAYLAŞ

Ülkemizde henüz yeni yeni yaygınlaşan Apple Music Kullanıcı Sayısı 11 Milyona Ulaştı. Apple ile ezeli rakibi Spotify arasında strateji savaşları var !

Türkiyede kullanıma sunulmasından ve Android cihazlara da gelmesinden sonra kullanıcı sayısında artış yaşayan Apple Music, yaklaşık bir ay içerisinde tam 1 milyon kullanıcı arttı. Baktığımız zaman insanların hayatlarındaki stresi atmasını kolaylaştıranlar arasında yer alır müzik dinlemek. En çok kullanılan müzik uygulamarı, Spotify ve Apple Music. Her ne kadar daha öncesinde de kullanabilir olsa da Apple Music ülkemize geleli yaklaşık 1 ay oldu ve bu süreç içerisinde bir çok değişiklik ile karşımıza çıktı.

En yakın rakibi Spotify’a göre oldukça düşük kullanıcı sayısına sahip olan Apple Music, sadece iOS cihazlarda değil, Android işletim sistemindeki cihazlara da yüklenebiliyor. Böylelikle Apple, stratejisi içerisinde hızlı bir şekilde büyümek istiyor aslında. Şu anda sadece iOS ve Android cihazlarda bulunan Apple Music’in bu strateji kapsamında diğer işletim sistemine sahip cihazlara da geleceği söyleniyor. Google Play’de bir aylık süre zarfında yer alan Apple Music, android kullanıcılarının da ilgisini çekmiş olmalı ki, tam 1 ayda bir milyon kullanıcı kazandı. Uygulamayı kullanan kişi sayısındaki bu artış, Apple’ın iTunes üzerinden müziklere erişebilmesi ve böylelikle en yakın rakibi Spotify’a göre daha fazla şarkı barındırması olarak gösteriliyor. Spotify’a rakip olarak görünen Apple Music’de özellikle ilk kullanımda 3 ay ücretsiz deneme süresinin verilmesi de aslında bu strateji içerisinde yer alıyor. Apple, ülkemizde kullanımı yeni açılan Apple Music’in aylık kullanım verilerini paylaştı.

apple vs spotify Verilere bakıldığı zaman, birçok cihazda bulunan müzik dinleme uygulaması Spotify’a gerçekten de rakip olma yolunda ilerliyor. Apple Music, sadece bir aylık süreçte premium kullanıcı sayısını 10 milyondan 11 milyon’a çıkararak, böylece Spotify’a yavaş yavaş yetişeceğinin sinyallerini verdi. Android cihazlara yüklenmesi ve Apple Music’in Türkiyede de kullanıma sunulmasının ardından bu verilerdeki artış, aslında stratejisinin ne kadar doğru bir şekilde ilerlediğini bizlere aktarıyor. Öte yandan baktığımız zaman, Android, iOS, Windows Phone ve PC’lerde kullanabildiğimiz Spotify toplamda 75 milyon kullanıcıya sahip. Apple Music ile kıyasladığımız zaman, arada atm 64 milyon kullanıcı fark olsa da, Apple’ın strajesinin yanı sıra, Spotify’da geçtiğimiz aylarda başlatmış olduğu kampanyalar ve operator anlaşmaları ile hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Spotify, ezeli rakibi Apple Music‘e karşılık doğru adımlarla ilerlemezse, Apple’ın bu sektörde lider olmasını izleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.