Ana sayfa iOS Apple Müzik Uygulaması : Music Memos’u Yayınladı

Apple Müzik Uygulaması : Music Memos’u Yayınladı

PAYLAŞ

Apple, şarkı yazarlarının kolay bir şekilde nota yazması ve ses kaydı yapması için Music Memos, diğer adıyla Müzik Notaları isimli uygulamasını yayınladı. Music Memos, müziğe farklı bir bakış açısı getiriyor !

Geçtiğimiz günlerde cihazlara iOS 9.2.1 güncellemesini yayınlayan Apple bir yenilik daha getirdi ve şarkı yazarlarının, amatör müzikle uğraşanların kolay bir şekilde isteklerini
yerine getirmesi adına yeni uygulaması Music Memos‘u App Store’da yayınladı. An itibari App Store‘da indirilmeye başlanan uygulama, özellikle kayıt konusunda, Apple’ın kendi uygulaması Sesli Notlar’dan bile daha iyi bir kayıt gücüne sahip. Şarkı yazarlarının kolay ses kaydı alması ve bu kayıtta düzenleme yapması adına yayınlanan uygulama da, ses dalgalarını görebilir aynı zamanda yine Apple’ın kendi uygulaması Garage Band‘a Music Memos’da yaptığınız düzenlemeleri kolayca aktarabilirsiniz. App Store’da Apple’ın verdiği bilgilere bakacak olursak iPhone, iPad ve iPod Touch kullanılarak özellikle müzik ensturmanlarının kaydını yüksek kalitede alabilir, sıkıştırılmamış ses dosyası olarak kayıt edebilirsiniz.

musicmemosuygulamasiSiz Kaydedin, Music Memos Ritim Tutsun

Music Memos‘un en önemli özelliği ise, yapılan kayıtlarda tempoyu otomatik olarak algılayarak, buna göre ritim oluşturabiliyor. Böylece uygulama üzerinden kayıt ettiğiniz seslere ritim ekleyebilirsiniz. iCloud üzerinden paylaşım yapabilen uygulamada, oluşturduğunuz sesleri, Bilgisayarınızdan kaldığınız yerden devam ederek geliştirebilir, düzenleyebilirsiniz. Aynı zamanda GarageBand ile eşleşebilen bu uygulamanın en önemli özelliği ise, kaydınıza göre Bas Gitar veya Bateri ile size eşlik edebiliyor olması. Apple’ın gizli bir şekilde geliştirdiği bu uygulama, kaydı yapılan seslerin, iCloud, Youtube ve Apple Music üzerinden paylaşım yapma olanağı sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.