Ana sayfa Editörden Apple Music Neden Ülkemizde Kullanılamıyor?

Apple Music Neden Ülkemizde Kullanılamıyor?

PAYLAŞ

Müzik dinleme platformlarının evrimleşmesine en güzel örnek olan Apple Music, geçtiğimiz ay hatırlarsanız WWDC 15 konferansında tanıtılmıştı. Geçtiğimiz hafta da 110 ülkede kullanıma iOS 8.4 ile sunulan Apple Music, talihsiz bir şekilde İsrail, Tayvan, Türkiye ve Angola’da kullanıma sunulamadı. Apple’ın son zamanlarda Türkçe Siri gibi ilk parti dağıtımında ürünlerin ilk olarak Türkiye’ye gelmesi gibi önceliklerden sonra böyle bir hamle ülkemizdeki Apple kullanıcılarını üzmüştü. Bakalım bunun ardında ne var?

Diğer ülkelerde sıkıntı nedir bilinmez fakat ülkemizdeki sıkıntı telif konusunda Apple ile Mesam-MSG’nin anlaşamaması. Telif konusunda profesyonellikten uzak tavırları ile daha önce de gündeme gelen Türk şirketlerinin neden telif konusunda anlaşamadıkları ise bilinmiyor. Eğer bu anlaşmazlık devam ederse Music uygulamasını tam manasıyla kullanamama gibi bir durum söz konusu olabilir.

Bakalım iOS 9’un kamuya açılmasıyla yenilenen Music uygulaması ve Apple’ın Genius modelini entegre ettiği radyosu ülkemize gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.