Ana sayfa Apple Apple Music ve Spotify Rekabetinde Son Durum!

Apple Music ve Spotify Rekabetinde Son Durum!

PAYLAŞ
Apple Music ve Spotify Rekabetinde Son Durum

Kısa bir süre önce karşımıza çıkan Apple Music ve Spotify Rekabetinde Son Durum detayları ile birlikte bu haberimizde sizin için derledik.

Popüler müzik dinleme platformlarının en önemli iki ismi Spotify ile Apple Music arasındaki rekabet ortamı artıyor. Apple Music ve Spotify Rekabetinde Son Durum ve buna dair detayları sizler için derledik. Spotify bir süre öncesine kadar sektörde tek olarak karşımıza çıkmış ve bu bağlamda bu zamana kadar hep zirvede kalmıştı.

Her ne kadar hala zirvede olmuş olsa da yaklaşık 2 senedir bir rakibi daha var. Apple’ın çevrimiçi müzik dinleme platformunu duyurması ile işler karıştı. Spotify ile Apple Music arasındaki rekabet ortamını arttıran kampanyalar sürekli olarak karşımıza çıktı.

Her ne kadar son hamle Spotify tarafından gelmiş olsa da Apple zirve de kalmak için çözümler üretiyor. Son açıklanan verilere göre Spotify ile Apple Music arasında 23 Milyon abone farkı var. Spotify önde gidiyorken, Apple Music’de abone sayısını 17 milyon’a çıkardı.

Apple Music ve Spotify Rekabetinde Son Durum!

Spotify’in toplam ücretli kullanıcı sayısı 40 milyon. Aralarındaki 23 milyonluk ücretli abonelik satın alan kullanıcı sayısı, zamanla daha da azalabilir. Spotify CEO’su Daniel Ek resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarda 7 yıldır karşımıza çıkan Spotify 40 milyon kullanıcısıyla giderek büyüyor. Bunun yanında Apple’da hamleler yaparak abonelik sayısını arttırıyor. Apple’ın kampanyalarını yenilemesi gerektiğine inanan uzmanlar, son çeyreğe kadar 2 rakip arasındaki farkın açılacağını belirtiyor.

Apple music bir süre öncesinde Spotify’ı yakalamış olsa da, bu verilere bakarsak eğer paketlerinde büyük yenilikler yapması gerekiyor. Aylık baz da 9.90 TL ile abonelik satan Apple Music’in Spotify tarafından düzenlenen kampanyaların gerisinde kalıyor. Eğer ki son çeyreğe kadar Apple Music özellikle de operatör kampanyaları ile kullanıcılarının karşısına çıkarsa durum değişebilir.

Apple Music Ücretli Abonelik Sayısı!

Şubat ayında 11 milyon kullanıcıya sahip Apple Music, haziran ayında 15 milyon kullanıcıyı gördü. Bu da Apple’ın kısa bir süre içerisinde ataklar yaptığı anlamına geliyor. iOS 10 ile beraber Apple Music’e yepyeni özellikler ekleyen Apple Music’i ileriye taşıyabilir. En basitinden dinlemiş olduğunuz bir şarkıyı arkadaşınızla paylaşabilmeniz adına mesaj ile gönderme seçeneği eklendi. Böylelikle müzik platformunun daha da genişlemesi adına hareketlenmeler sağlanmış olacak.

Apple Music ile Spotify arasındaki farkın zamanla nasıl olacağına 2 firma kendisi karar verecek. Eğer bir yerden kısıp, kısa süreliğine kampanyalar düzenlenirse durum değişebilir. Şu an için konuşursak Spotify hem kampanyaları hem de kullanıcı sayısı ile Apple Music’in önünden ilerlemeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.