Ana sayfa Apple Apple Özel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım

Apple Özel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım

PAYLAŞ

Apple’ın yeni etkinliğine saatler kaldı. Yeni ürünlerin ve yeni iOS sürümünün tanıtılacağı Apple Özel Etkinliği Türkçe Canlı Anlatım ile sitemizde.

Apple bu zamana kadar düzenlediği etkinliklerin birçoğunda Mart ayında iPad ve Macbook’ların yeni modellerini tanıtıyordu. Bu sene düzenlenen Let Us Loop You In ismi verilen etkinlikte Apple iPhone SE modelini de tanıtacak. Daha önceki yayınladığımız, Apple Özel Etkinliği hakkında her şey başlıklı haberimizi okumak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Türkiye saatiyle 19:00’da canlı yayınla karşımıza çıkacak olan etkinlikte merakla beklenen yeni iPhone modeli, iPad 3 ve yeni Macbook tanıtılacak.

Etkinliğin önemine gelecek olursak, bugün yapılacak olan etkinlikte en büyük beklenti iPhone SE modelinin tanıtılması üzerine. Yeni iPhone cihazları ile beraber ekranların büyümesi sonrasında Apple kullanıcıları ikiye bölünmüştü. iPhone 6-6s modellerinin donanımları ile karşımıza çıkacak olan yeni iPhone SE modeli, orta boyuttaki ekranlı iPhone sevenlerin yüzünü güldürecek. 4 inç ekran boyutu ile karşımıza çıkacak olan yeni iPhone SE, donanım olarak daha günce olacakken

Türkiye saati ile 19:00′da başlayacak olan etkinlik canlı yayınla tüm dünyaya duyurulacak. Etkinlik süresi boyunca an ve an internet sitemizden türkçe canlı anlatım yapacağız. iPhone SE, iPad Pro 9.7 inç, iOS’un yeni sürümü ve Macbook tanıtımlarının yapılacağı bu etkinlikte bir çok detay karşımıza çıkabilir. Canlı yayını izlemek için Safari yada Microsoft Edge tarayıcılarından giriş yapmanız gerekiyor. Bu gereksinimleri karşıladıktan sonra Canlı yayın açıldığında aşağıdan izleyebilir, Türkçe canlı anlatımımızdan olup bitenleri okuyabilirsiniz ;

19:00 – Etkinlik Başladı. Town Hall, Cupertion’da gerçekleştirilen etkinlikte. İlk olarak 40 yılı anlatan 40 saniyelik bir video canlı yayında karşımıza çıktı.

19:03 – Salondan alkış sesleri yükseliyor. Tim Cook : Etkinliğe katıldığınız için teşekkür ederiz. Apple yeni ürünleri ve yeni haberleri ile bu etkinlikte sözlerini söylüyor.

19:05 – iPhone 4 ile beraber gerçekleştirilen kişisel Akıllı telefon deneyiminin tüm dünyada gerçekleştirdiği yankıdan bahsediliyor.

19:07 – Sahnede Apple inovasyonu tanıtılıyor. Tim Cook alkışlarla sahneden indi. Seyircilerden alkış sesleri yükselerek, yeni bir konuşmacı sahneye geldi.

19:09 – Yeni inovasyonlar ile beraber bataryalarda meydana gelen değişimlere dikkat çekiliyor. Bunun başında yer alan Apple Store’ların enerji tüketimi ve ihtiyacın nasıl karşılandığından söz ediliyor. Dünyadaki enerji tüketimi konusunda anlatım yapılıyor.

19:10 – Apple’ın enerji konusunda yaptığı yatırımlardan bahsediliyor. Apple’ın tasarruf konusunda dünyada gerçekleştirdiklerinden bahsediliyor. Geri dönüşüm konusunda Apple’ın tutumuna deyiniliyor.

19:11 – Apple cihazlarının geri dönüşüm ile tekrardan kullanılabilir hale getirilmesinden ve bu şekilde yeni ürün üretmek için harcanan fazla enerjiyi nasıl telafi ettiklerinden bahsediliyor. Bu konuda Apple’ın gerçekleştirdiği projelerden bahsediliyor.

19:13 – Apple’ın yayım isimli iPhone’u parçalara ayıran robotundan bahsediliyor. iPhone’u parçalarına ayıran bu robotun özelliklerinden bahsediliyor. Dünyada yayım robotunun yaptıklarının başka hiçbir yerde olmadığı söyleniyor. iPhone’u parçalara ayıran yayımın tüm kaynakları tek tek ayırıp geri dönüşüme kazandırıldığı anlatılıyor.

19:15 – Apple yeni bir geri dönüşüm projesine giriyor. Böylelikle daha güvenli bir evren için çalışıyor. Apple’a ücretsiz ürün göndererek, geri kazanılmasından bahsediliyor.

19:17 – Apple’ın tüm data merkezleri %100 çevre dostu olarak karşımıza çıkıyor. iMessage gibi servisleri kullandığımızda karşımıza çıkan veri ihtiyacı yenilebilir enerji ile sağlanıyor. Apple parkisyon hastalığı konusunda dünyanın en büyük araştırmalarından bir tanesini yaptı. Kullanıcılar da bu araştırmaya katılarak, %100 verim sağlandı.

19:19 – Araştırma kiti medikal araştırmaların geliştirilmesi için sunuldu. Hastalara ve uygulama geliştiricilerinin fikirleri ile bu uygulama çok daha ileri bir düzeye geldi. Araştırma kiti ile beraber çocuklar için bir takım araştırmalar yapıldı. Ön kamera kullanıcılarak çocukların yüz ifadeleri ve tepkileri izleniyor. Çocuğun tepkilerine göre araştırma daha da ileri bir düzeye geliyor.

19:21 – Apple Watch kullanılarak fizyolojik veriler toplanıyor. Böylece bu hastalara dair bir çok detay toplanarak hastalığa karşı önlemler konusunda adımlar atılıyor. iphone’un en mükemmel yanı başka bir ürüne ihtiyacı olmadığı. Sadece bir telefonla hastalıklara karşı gelebiliriz.

19:23 – Research Kiti ile beraber hastalıklara karşı nelerin yapılacağına dair çözümler getirmek istedik. Bu konuda neler yapabileceğimizi araştırdık ve bu kiti oluşturduk. Parkinson hastalarının verileri kullanılarak, farklı çözümler üretiliyor.

19:25 – CareKit bir uygulama geliştirme kiti aslında. Sağlık açısından bazı uygulamaları geliştirmek adına Apple bu uygulama kitini geliştirdi. İnsanlar bu uygulamayı kullanarak, sağlık konusunda destek olabiliyor.

19:27 – Üniversiteler ile beraber yürütülen çalışmalar ile beraber iPhone üzerindeki hız hareket sensörü ile bilgilerinizi saklayabiliyor, böylelikle bu bilgileri doktorunuz ile paylaşıp, tedavi sürecinizin değiştirilmesine olanak sağlayabiliyorsunuz. CareKit nisan ayında karşımıza çıkacak. Böylelikle sağlık konusunda iPhone ile neler yapılacağını bir kere daha göreceğiz.

Apple Watch Yeni Kayışları Tanıtıldı – Fiyatı : 299$

yeni kayi19:29 – Tim Cook Sahneye Çıktı. Apple watch dünyada en çok satın alınan saat ünvanına sahip. Bizim en dikkat ettiğimiz nokta ise, Kullanıcıların bu saati gerçekten de sevdiği için takması. Bir çok uygulamayı kullanarak, günlük ihtiyaçlarını kolay bir şekilde sağlayabiliyorsunuz. Apple Watch isteklere cevap veriyor. Yeni örgülü kayışlar piyasaya sunulacak. Böylelikle farklı renkler ile karşımıza çıkacak. Bugünden itibaren yeni kayışlar 299$ ile karşımıza çıkacak.

19:30 – Dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game Of Thrones’da dahil bir çok diziyi izleyebileceğiniz gibi, 2 tane maçı aynı anda izleyebilirsiniz. Çok fazla oyun seçeneği ile Apple TV’ler karşımıza çıkıyor. 5.000’den fazla uygulama mağaza da yer alıyor. tvOS işletim sistemi Apple TV’lere güç veriyor. Apple Siri ile beraber daha kolay bir TV deneyimi karşımıza çıkıyor.

19:31 – Apple TV’ye çok daha fazla uygulama gelecek. Ayrıca artık Apple TV’lerde Ana ekranda klasörleme vs. yapabileceksiniz. Sesinizi kullanarak ana ekran ile iletişime geçebilirsiniz. Siriye sorabileceğiniz soru sayısı arttı. Live Photos dahil olmak üzere, bir çok soruyu tvOS’a sorabilirsiniz. Bugün itibari ile karşımıza çıkacak.

Screenshot_219:31 – Bugün yeni bir iPhone modeli tanıtılacak. Sahneye yeni birisi çıkarak yeni iPhone modelini tanıtacak. İnsanlar küçük ekranlı cihazları oldukça çok sevdi. Bir çok kullanıcı bu cihazları satın aldı ve kullandı.

Apple iPhone SE Resmen Tanıtıldı İşte Özellikleri !

19:34 – 2015’den bu yana 30 milyondan fazla cihaz satın alındı. Yeni iphone SE modeli ile beraber alüminyum kasa karşımıza çıkacak. Şu ana kadar çok güçlü bir 4″‘lik cihaz karşımıza çıkacak. Aple A9 işlemci, M9 hareket sensörü karşımıza çıkacak. iPhone 5s ile karşılaştırdığımız da 2 kat daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 6s ile aynı grafiklere sahip.

iPhone 319:37 – 2015’den bu yana 30 milyondan fazla cihaz satın alındı. Yeni iphone SE modeli ile beraber alüminyum kasa karşımıza çıkacak. Şu ana kadar çok güçlü bir 4″‘lik cihaz karşımıza çıkacak. Aple A9 işlemci, M9 hareket sensörü karşımıza çıkacak. iPhone 5s ile karşılaştırdığımız da 2 kat daha hızlı olduğunu söyleyebiliriz. iPhone 6s ile aynı grafiklere sahip. 12 MeGapiksel arka kamera yer alacak. LivePhoto yer alacak. Aynı zamanda ön kamera ise 5 Megapiksellik flaşlı kamera olarak karşımıza çıkacak.

Tarihi19:40 – iPhone SE Resmi Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı !

iPhone SE fiyatı 16 GB 399$ olurken 64GB olanı ise 499$ olacak. 24 Martta ön siparişler açılacak. 31 Martta başlanacak. iPhone SE 100’den fazla ülkede satışa sunulacak.

19:41 – Nigth Shift uygulaması tanıtıldı – iOS’un yeni sürümü iOS 9.3 ile beraber aydınlık ışık yerine Night Shift özelliği getirilerek cihaz güneşin batıp batmadığını otomatik ayarlayarak, daha kolay uyumamızı sağlıyor. Notlar uygulaması artık Touch ID ile güvende kalacak. Böylece parmak okuyucu ile açılacak.

iOS 9.3 Güncellemesi Ne Zaman Yapılacak Açıklandı!

19:43 – Car Play uygulamasını 100’den fazla araç destekliyor. 9.3 ile beraber size tavsiyeler veren bir navigasyon göreceksiniz. Aynı zamanda iOS 9.3 ile beraber eğitim uygulamarı getirilecek ve öğrenciler için kişisel özelliklerin barındığı uygulamalar karşımıza çıkacak. iOS 9.3 güncellemesi bugün yayınlanacak.

19:45 – Tim Cook Sahneye çıktı ve iPad’in yeni modelini tanıtacağını belirtiyor. Geçtiğimiz günlerde iPad Pro’yu piyasaya sürdük ve iPad Pro’nun günlük kullanım cihazları arasında yer aldığını sizlere sunduk. Şimdi yeni iPad modelini sunması adına yeni bir kullanıcı sahneye çıktı. iPad Pro ile beraber Apple Pencil’i de tanıttık ve bu gerçekten de kağıda çiziyormuşçasına bir deneyim sunmuştu. iPad Pro gerçekten de çalışma stilimizi değiştirdi. Dizayn takımımız iPad pro ile günlük çalışmalarımızı yönlendirebiliyordu.

19:48 – iPad Pro 2 Tanıtılıyor. iPad Pro 9.7 inçlik bir ekrana sahip ve daha hafifti. İkinci iPad Pro ilkine göre daha küçük ve hafif olacak. iPad Pro bugün 200 milyondan fazla satıldı. Windows kullanıcıları iPad kullandığı zaman farklı bir deneyim kazanması açısından bu şekilde bir ekran boyutu kullandık. Bilgisayarın yerine geçebilecek nihayi bir ürün.

19:50 – iPad Pro’da %40 daha az yansıma yapan ekran kullandık ve çok daha fazla parlak olmasını sağladık. iPad 2’den çok daha parlak bir ekrana sahip tablet. Ekran %25 daha iyi renk doygunluğuna sahip. Şu anda iPad için üretilmiş ekranlardan birisi. En önemlisi de Night Shift ile beraber çalışabiliyor ve güneşin batmasına göre ekranı ayarlayarak, daha iyi uyumanızı sağlıyor.

19:52 – Pro Audio özelliği ile beraber 4 tane hoparlör kullanılacak ve hareketlere göre frekansları ayarlıyarak iPad Air 2’den x2 kat daha fazla ses çıkışına sahip olacak. Pro Performans adlı A9X işlemci kullanılacak. 3 Milyar transistor kullanıldı. iPad Pro işlemci ve ram tarafıyla bir laptop’un yerini alabiliyor.  iOS 9 yenilikleri ile beraber yan yana bir çok uygulama açabiliyor, böylece cihaz hiçbir şekilde kasmadan farklı işlemleri yapabiliyorsunuz.

19:56 – Apple pencil ile beraber iPad Pro daha da iyi bir hale geliyor. Bir kullanıcı bu zamana kadar ki en iyi çizim kalemi olduğunu söylemişti. Çizim tekniklerinizi aktarabilmek için ekran ile tam uyumlu oluyor. Diğer aksesuarlar ile beraber iPad Pro oldukça üstün bir cihaz olmayı başarıyor.

19:58 – iPad’lerle fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar var. Bu zamana kadar bir çok kullanıcı iPad kullanarak kamerasını kullandı.  5 Mp FaceTime kamerası ve 12 Mp arka kamera var. Aynı zamanda bu cihazda retina flaş yer alacak. Yeni iPad Pro’da çok önemli yenilikler yapılacak ve bu zamana kadar iPad kullanıcıları arasında en iyi yenileme cihazı bu oldu diyebiliriz. Gümüş, Gold, Silver ve Rose Gold renkleri bu cihaz da yer alacak.

20:00 – iPad Pro 9.7 inç ile beraber 32 GB 599$ 128 GB 749$ olacak. Aynı zamanda iPad Pro’nun yeni versiyonunda bu zamana kadar ilk kez iOS cihazda 256GB kullanılacak.

20:02 – Ekranda gördüğünüz renkler daha kolay ve gözleri daha az yoran renkler olacak. Ayrıca 4 hoparlör kullanılacak ve nerde kullandıgınıza baglı olarak ses frekansı otomatik olarak ayarlanıyor. Apple’ın yeni tablet sisteminde eliniz ve Apple pencil ayrı ayrı tanınıyor. iPad Pro ekranı fotoğraf çekmek için en iyi ekranlardan bir tanesi. 9.7 inçlik iPad Pro ile beraber 12 Mp kameraya  sahip olabiliyoruz ve 4K video çekimi yapabiliyoruz. Şu anki iPad modellerinde ilk kez 256 GB kullandık. Tim Cook tekrar sahneye geldi.

201720:03 – iPhone SE şu ana kadar üretilmiş 4 inçli cihazlar arasında en güçlü cihazlar arasında. Yeniliği daha ileriye götürüyoruz ve insanları daha da olumlu yönde ilerletmek istiyoruz. 40 senedir bunu yapıyoruz ve şimdi çok daha önemli bir duyuru yapacağız. Burada şimdi iPod’u tanıttık ve burada 2017’de işte bu gördüğünüz yere geçeceğiz. Lansmanlarımızı artık burada yapacağız. Umarız ki bir 40 yıl daha sizlerle beraber olacağız. Bugüne bizleri getiren herkese teşekkürlerimizi bildiriyoruz. Şimdi sizlere çok teşekkürlerimizi sunuyoruz. Teşekkür ediyoruz.

20:04 – Tim Cook Sahneden indi. Etkinlik bitti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.