Ana sayfa Uygulama Apple, Store Avantajıyla Spotify’ın Belini Kırmak İstiyor

Apple, Store Avantajıyla Spotify’ın Belini Kırmak İstiyor

PAYLAŞ

Türkiye’de telif konusu yüzünden hizmete giremeyen Apple Music, aylık belirli bir ödemeyle iTunes bünyesindeki tüm şarkıları dinleme imkanı sunuyor. Apple da artık abonelik sistemine geçti diyebiliriz ve bu sistemde en büyük rakibi Spotify. Apple’ın Spotify’ın belini kırmak için yaptığı bazı tanıtımlar ortada dolaşıyor.

Apple bildiğimiz üzere bünyesindeki uygulamalardan %30 komisyon istiyor ve bu komisyondan dolayı bazı servislerin, uygulamaların bedeli Apple Store’da daha fazla. Spotify da bu durumdan nasibini alanlar arasında. Kendi sitesi üzerinde 9,99 liraya sunduğu hizmeti Apple bünyesinde şu günlerde 16 liraya sunmak zorunda kalıyor. Apple da bu durumu fırsat bilerek fiyat avantajı yarattığını belirtmekten kaçınmıyor.

Durum öyle ki, Spotify tüm kullanıcılarına bir mail göndererek ‘aylık 3 dolarınızı kurtarabilirsiniz’ demiş ve ‘Spotify Premium alımlarınızı resmi sitemiz üzerinden yapmanızı öneririz’ şeklinde mesajlarını tüm kullanıcılarına iletmiş durumdalar. Siz de Apple abonelikler üzerinden aboneliğinizi iptal ettikten sonra Spotify’ın kendi sitesi aracılığıyla premium satın alabilirsiniz. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.