Ana sayfa Apple Apple Store’da Ürünleri Parçalayan Adamın Cezası Belli Oldu!

Apple Store’da Ürünleri Parçalayan Adamın Cezası Belli Oldu!

PAYLAŞ
Apple Store'da Ürünleri Parçalayan Adamın Cezası Belli Oldu!

Bir anda sosyal medyanın gündemine oturan Apple Store’da Ürünleri Parçalayan Adamın Cezası Belli Oldu! Mahkemenin ilk duruşması yapıldı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz aylar da Apple’a kızan bir adamın Apple Store’a gidip mağazadaki ürünleri tek tek parçaladığını izlemiştik. Yaşanan olay sonrasında Fransız adamın, iPhone modelleri ve Macbook modellerine zarar vermesi sonrasında güvenlik güçleri olaya dahil olmuştu.

Adam hakkında başlangıçta hapis istemi vardı. Ancak daha sonrasında kararda değişiklikler yapıldı. İlk duruşma da adamın çok öfkeli olduğu ve bu durumda aşırı derecede bunaldığı belirtilmişti. Ancak Apple Store’daki ürünlere zarar vermesi sonrasında 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Bu ceza daha sonrasında 2 yıl denetimli serbestliğe çevrildi.

Apple Store’da Ürünleri Parçalayan Adamın Cezası Belli Oldu!

Olay da Apple tarafında bir çok ürünün zarar gördüğü için de Mahkeme heyetinin aldığı karar neticesinde yaklaşık olarak 20,000 dolar bir tazminat uygun görüldü.

Apple’ın konu ile ilgili daha çok tazminat istediği de söylenenler arasında. Apple’ın istediği tazminata bakıldığında sıfır ürün ücretleri hesaplanmış. Ancak mahkeme heyeti zarar gören ürünlerin teşir ürünü olması sonrasında bu tazminatı uygun görmüş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.