Ana sayfa Apple Apple Store’daki iPhone’ların Güvenlik Kabloları Kaldırılıyor!

Apple Store’daki iPhone’ların Güvenlik Kabloları Kaldırılıyor!

PAYLAŞ
Apple Store'daki iPhone'ların Güvenlik Kabloları Kaldırılıyor

Daha özgür bir kullanıcı deneyimi sunmak isteyen Apple radikal bir karar aldı. Apple Store’daki iPhone’ların Güvenlik Kabloları Kaldırılıyor!

Apple Store ve diğer mağazalar da tüm cihazlar da güvenlik kablosu yer alıyordu. Bu kablolardan dolayı bazı kullanıcılar cihazları tam anlamıyla kullanamıyordu. Bu da iyi bir kullanıcı deneyimi sunmuyordu.

Aslında Apple bu konuda uzun süredir çalışıyordu. Mağazalara giren müşterilerin daha iyi bir deneyim yaşaması adına Apple’ın aldığı kararla beraber güvenlik kabloları da kaldırılacak. Hem daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunulacak, hem de Apple müşterilerine “size güveniyoruz” imajı vermiş olacak. Bu mağaza açısından oldukça önemli.

Apple Store’daki iPhone’ların Güvenlik Kabloları Kaldırılıyor!

Apple Store’da güvenlik kabloların kalkması ile beraber sergilenen cihazlar özgürce kullanılabilecek. Bu durumda ortaya bir çok sorun çıkabilir diye düşünebilirsiniz. Özellikle de büyük Apple Store’ları düşündüğümüz zaman bir gün içerisinde yüzlerce müşteri giriş-çıkış yapıyor. Ayrıca sadece Apple müşterisi değil. Bir çok markanın kullanıcısı da yeni cihazları incelemek adına Apple Store’lara gidiyor. Durum böyle olunca da Apple’ın güvenlik konusuna da odaklanması gerekiyordu.

Güvenlik kablolarının kaldırılması ile beraber artık cihazları özgürce kaldırıp kullanabileceksiniz. Ancak tabii ki Apple kendi geliştirdiği özel bir yazılım ve cihaz takip programı ile, sergilenen cihazları daha güvenlikli hale getirecek. Örneğin cihazı kaldırıp mağaza dışarısına çıkarttığınız an itibari ile, güvenlik sistemi ötecek. Ayrıca tüm bunlara rağmen cihazı dışarıya çıkartanlar olduğunda ise yazılım kendisi kilitleyecek. Böylelikle cihazları dışarıya çıkaranlar kullanamaz bir cihazı elinde tutmuş olacak.

iPhone’lardaki güvenlik programı ile mağaza dışına çıkarılan cihazın yazılımı silinmiş olacak. Yani kullanılamaz hale getirecek ve cihazı kilitleyecek. Apple konu ile ilgili Amerika ve İngiltere de ki mağazasında çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca Apple Store Akasya ve Zorlu Center’da da bu uygulamaya geçildiği konusunda bilgi vermek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.