Ana sayfa Akıllı Telefon Apple Ürün Fotoğraflarında Saat Neden Hep 9:41?

Apple Ürün Fotoğraflarında Saat Neden Hep 9:41?

PAYLAŞ
Apple Ürün Fotoğraflarında Saat Neden Hep 9:41?

Bir çok kişinin merak ettiği, sorduğu ve komplo teorilerine maruz kaldığı: Apple Ürün Fotoğraflarında Saat Neden Hep 9:41? sorusunu cevaplıyoruz.

Apple bu zamana kadar tanıttığı bir çok üründe dikkat çekici bir strateji ile yola çıkmış. Tam 2007 yılından bu yana bir çok Apple kullanıcısının dikkatini çeken bir olay var. Apple ilk iPhone modelini tanıtırken dev ekranlardaki iPhone modellerinde 9:41 saati yer alıyordu. Apple iPhone 7 modelini tanıttı, yansıtılan ekrandaki iPhone’un saatleri yine 9:41’i gösteriyor. Peki Apple neden tüm iPhone modellerinde 9.41 saatine işaret ediyor.

Bu saatin ne gibi bir gizemi var diye düşünebilirsiniz. Aslında çok gizemli bir olay değil. Ancak bir kullanıcının merak etmesi sonrasında araştırmalar bu soruyu cevaplandırdı. Apple 2007 yılında Steve Jobs ile sahnede yer alırken iPhone modelinin ekranlara yansıtılma saati 9:41. Yani Apple ilk tanıtımını yaparken saatler 9:41‘i gösteriyordu. Bu yüzden bu saatin önemi oldukça büyük.

Apple Ürün Fotoğraflarında Saat Neden Hep 9:41?

Tanıtım yapılırken Steve Jobs sahneye çıktı. O sıralarda insanlara yeni cihaz hakkında bilgiler veren Steve Jobs şu sözleriyle dikkatleri üzerine çekti. “Bugün sizlere devrim gibi bir buluşu tanıtıyoruz. Karşınızda iPhone.” bu sözü sonrasında tanıtılan tüm iPhone modellerinin ekranında saat 9:41’i gösteriyordu.

tee

Bu konu ile ilgili bir çok kullanıcı bu duruma inanırken bazıları da komplo teorileri üretiyordu ki Apple tarafından açıklama yapıldı. Apple’ın yöneticileri arasında yer alan Bob Borcher: “iPhone’ların ekranında yer alan saat 9:41’in sırrı, ilk iPhone modelinin o saatte tanıtılmasıydı” dedi. Böylelikle komplo teorileri başlamadan bitmiş oldu. iPhone’lar tanıtılırken neden ekranında hep 9:41 gösteriyor sorusu yanıtlanmış oldu. Zaten yukarıdaki ilk iPhone lansmanı görüntüsünden de durumu anlayabiliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.