Ana sayfa Sektörden Apple ve China Mobile Mobile Sonunda Anlaştı

Apple ve China Mobile Mobile Sonunda Anlaştı

PAYLAŞ

Akıllı telefon satışları her geçen gün katlanarak artıyor. Dünyanın en büyük nüfuslu ülkeleri bu satışlarda önemli payları oluşturuyor. Apple tarafından uzun süredir söylentilere konu olan “daha ucuz iPhoneiPhone 5c ile birlikte artık mümkün olmuştu. Diğer iPhone modellerine göre fiyat konusunda çok ucuz olmasa da iPhone 5c, sunduğu renk seçenekleri ve üst düzey performansıyla fiyat konusunda biraz daha ekonomik kalıyor.

Zaten Apple’ın iPhone 5c modeli ile yani daha ucuz bir iPhone ile Çin’in akıllı telefon pazarında hakimiyet kurma isteği biliniyordu ve sonunda Apple bu amacına bir adım daha yaklaşmış oldu. Dünyanın en büyük GSM operatörü China Mobile ile Apple arasında uzun zamandır beklenen anlaşma sağlandı.

700 milyondan fazla abone sayısı bulunan China Mobile, 2014 yılının Ocak ayı itibariyle kendi satış noktalarında iPhone satışına başlayacak. iPhone 5s ve iPhone 5c modellerini kapsayacak olan bu anlaşma ile iPhone, Çin’in mobil pazarında daha fazla ön plana çıkacak. Ön siparişler ise kısa bir süre sonra alınmaya başlanacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.