Ana sayfa Apple Apple Watch Başarılı Olacak mı?

Apple Watch Başarılı Olacak mı?

PAYLAŞ

Biliyorsunuz Apple uzun süredir yeni ürünü Apple Watch üzerinde çalışıyor ve yakında da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Biz de kendi fikirlerimizi derleyerek bu ürünün neden başarısız olacağını sorularla yanıtladık.

1. Yeterince “özel” değil

Apple’ın geçmiş ürünlerine baktığımızda hepsinin kendine has yanlarının olduğunu görürüz. Örneğin, iPod’umuza yüzlerce hatta binlerce şarkı sığdırıp cebimizde gezdirirdik, iPad bir PC’deki en popüler özellikleri portatif hâlde üzerimizde taşımamıza izin veriyordu ve iPhone’lar bir devri kapayan telefonlardı. Ayn şeyleri Apple Watch için söyleyebilir miyiz? Evet, bu cihazda birçok özellik var fakat hiçbiri yeni şeyler değiller ve eski cihazlarda da yer alıyorlar. Maalesef Apple Watch satan hiçbir mağaza bu ürünü “özel” olarak tanımlayamayacak.

fail-apple_watch-578-80

2. Bir iPhone’a ihtiyaç duyuyor

Yeni iPhone’lardan birine sahip olmayan kimse maalesef Apple Watch’u kullanamayacak. Bu önemli bir kısıtlama ve her ne kadar milyonlarca insan bu akıllı telefonlara sahip olsa da, olmayanlar da bir o kadar çok. Yani demek istediğimiz, bir PC kullanıcısı iPad alabilir veya Samsung tablet sahibi bir insan MacBook kullanabilir. Şimdiki durumda ise hiçbir Android telefon kullanıcısı Apple Watch alamayacak.

fail-iphone-580-90

3. İnsanlar artık saat kullanmıyor

Bu da artık sıradanlaşmış bir durum çünkü eskiye oranla saat kullanımı ciddi seviyede düştü ve telefonlar bunun yerine işlev görüyor. Apple’ın saat kullanma konusunda müşterilerini ikna etmesi gerekiyor.

4. Taşınacak fazladan bir cihaz daha…

Cüzdanlarımız ve çantalarımız günden güne dijital cihazlarla doluyor; mobil telefonlar, tabletler ve el konsolları bunlara birer örnek. İşin kötüsü, şimdi Apple Watch alan birisi yanında iPhone’unu da taşıyacak ve üzeri iyice kalabalıklaşacak. Bu da açıkçası Apple Watch için eksi bir puan.

fail-cost-580-90

5. Pahalı olacak

Apple Watch’un giriş seviyesinin bile oldukça pahalı olması bekleniyor. Üstüne üstlük ekstra masraflar da çıkacaktır ileride. Dolayısıyla zaten bir iPhone 6’ya sahip olan insanlar, Apple Watch’u yüksek fiyatından dolayı tercih etmeyebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.