Ana sayfa Akıllı Saat Apple Watch iPhone Eşleşmesi Olmadan Çalışabilecek!

Apple Watch iPhone Eşleşmesi Olmadan Çalışabilecek!

PAYLAŞ

Apple’ın geliştiricilere gönderdiği uyarı gösteriyor ki, Apple Watch iPhone Eşleşmesi Olmadan Çalışabilecek! iPhone’suz çalışabilen uygulamalar geliyor.

Apple’ın yayınladığı bir blog yazısı sonrasında sosyal medya Apple Watch’in geleceği hakkında dedikodulara başladı. Biliyorsunuz ki Apple Watch şu anda sadece iPhone cihazlarla kullanılıyor. Yani saatin tüm işlevlerini yerine getirebilmesi için iPhone cihazınızın olması gerekiyor. Aksi takdirde, işlevini tam olarak yerine getirdiğini söylemek oldukça oluyor. Apple yayınladığı blog yazısında, geliştiriciler için bir duyuru yayınladı.

Apple Watch iPhone Eşleşmesi Olmadan Çalışabilecek!

Apple Watch uygulamalarının bir çoğunun iOS cihazlarla çalıştığını belirten şirket, geliştiriciler için 1 Haziran 2016 tarihini verdi. Bu tarihten sonra uygulama geliştiricileri artık watchOS 2 SDK kullanmak zorunda olacak. Apple’ın yeni kurallarına bakılacak olursak, artık akıllı saat için native uygulamalar geliştirilecek. Yani iOS cihazınız olmasa dahi Apple Watch’ı kullanabileceksiniz. Bu zamana kadar geliştirilen büyük, küçük bir çok uygulamanın iPhone cihaz istemesi sonrasında Apple’ın attığı bu adım, hem farklı marka Akıllı telefon kullananları, hem de iPhone’a ihtiyaç duyan uygulamalardan bıkanları sevindirecek.

Apple Watch iPhone Eşleşmesi Olmadan Çalışabilecek 2

Samsung’un Galaxy Gear S2’yi tüm marka Akıllı cihazlara açması sonrasında Apple’ın da böyle bir adım atması, hem Akıllı saat satışını arttıracak, hem de daha farklı uygulamaların markette yer almasını sağlayacak. Apple Watch’ı özel kılacak uygulamaların ortaya koyulması adına ortaya çıkan bu kural, bakalım nasıl işleyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.