Ana sayfa Apple Apple Watch’un Beklenen Satış Rakamları

Apple Watch’un Beklenen Satış Rakamları

PAYLAŞ

Apple Watch’un çıkışına az kaldı ve muhtemelen Nisan ayında giyilebilir akıllı cihaz satışa sunulacak. Apple Watch’un beklenen satış rakamlarıyla ilgili JP Morgan analisti olan Rod Hall ise konuya dair bazı açıklamalar yaptı.

Sektörün tanınmış isimlerinden olan Hall’a göre, Apple Watch bu yılın sonuna kadar (Nisan – Aralık ayları arası) yaklaşık 26.3 milyon saat saat satışı yapacak. Bu yargıya varma sebebi ise kullanıcıların iPhone 5 ve üzeri cihazlarla Apple Watch’ları birleştirmek isteyecek olmaları. Apple’ın yeni saat teknolojisi iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleriyle uyumlu çalışacak. Analist ise bu telefon sahiplerinin yüzde 5’lik diliminin Apple Watch da alacağına inanıyor.

appl-wat

Bir dahaki yıl, 2016 için de tahminleri olan Rod Hall, yıl sonunda uyumlu iPhone sahihplerinin yüzde 13’ünün Apple Watch alacağını öngörüyor.

Ayrıca bugün yapılan açıklamayla Apple’ın şirket değerinin 710.7 milyar dolara ulaştığı açıklandı. Apple’a en yakın firma ise 385 milyar dolarla petrol devi olan Exxon.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.