Ana sayfa Apple Apple’dan Dev Ekranlı Tablet : iPad Pro

Apple’dan Dev Ekranlı Tablet : iPad Pro

PAYLAŞ

Son dönemlerde tekrar gündeme gelen iPad Pro iddiaları gündemi yine meşgul etmeye başladı. Daha profesyonel bir kullanım amacıyla Apple’ın iPad Pro isimli 12 inç ekrana sahip bir tablet üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. 4K çözünürlük, stereo hoparlörler, ekstra mikrofon ve iOS 8 içerisine yerleştirilmiş özel yazılımsal ile iş dünyasına yönelik olduğu iddia edilen cihaza ilişkin henüz resmi bir açıklama yok.

Microsoft’un Surface Pro modeli ve Samsung’un Galaxy Note Pro 12.2 modeliyle rekabet edeceği iddia edilen iPad Pro iddiaları aslında pek de asılsız gibi değil. Çünkü Apple, diğer markaların aksine tablet sektöründe halen daha en popüler tercih. Tablet bilgisayar denilince akla gelen ilk ürün olan iPad’in iş dünyasına yönelik bir tablet modeli olması mantık sınırları dahilinde.

apple-ipad-pro-iddialari-2

Ancak diğer yandan Apple ürünlerinin fiyatını düşünürsek, kaç şirket 12 inç ekrana sahip bir tableti satın almak ister sorusunun cevabı henüz meçhul. iPad Pro olarak adlandırılan cihazın piyasaya çıkması durumunda iPad Air 2 modelinden daha pahalı olacağı kesin. Böyle bir durumda firmalar 12 inçlik tablet satın almaktansa 13 inç ekrana sahip dizüstü bilgisayar almayı tercih edecektir gibi geldi bize.

Sonuç itibariyle böyle bir tabletin duyurulması bu yıl içerisinde mümkün görünmüyor. Ancak 2015 yılı içinde Apple böyle bir hamle gerçekleştirebilir.

1 YORUM

  1. bu tabletler özellikle satış ve pazarlama personelinin eline verilir ki kurumsal kimlik ve prestiji müşterinin gözünde daha yukarılarda gösterebilelim. yoksa bu tabletler pclerden daha kullanışlı olmadıkları gibi hiç bir kurumun ipad den CRM programı çalıştırdıklarını da görmedim. dolayısıyla ürün satmaya devam edecektir. kapısında sıra olanlar felan olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.