Ana sayfa Apple Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satışa Çıktı!

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satışa Çıktı!

PAYLAŞ
Apple'ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satışa Çıktı

Tanıtılmasının ardından uzun bir süre geçmesi sonrasında nihayet Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satışa Çıktı! İşte AirPods’un satış fiyatı!

Apple’ın iPhone 7 lansmanında ilk olarak görücüye çıkardığı ancak satışa sunmadığı AirPods isimli kulaklıkları nihayet satışa sunuldu. Apple tarafından açıklanmayan bir sebepten dolayı daha öncesinde AirPods’un satışı ertelenmişti. Çıkan haberler sonrasında mutlu haber Apple’dan geldi. iPhone 7 modelleri ile beraber çıkacağı söylenen ancak tanıtımı yapıldıktan sonra söz verildiği gibi erkenden satışa sunulmayan kulaklıktan bahsediyoruz. Apple tarafını fiyatıyla eleştirdiğimiz AirPods kulaklıklar, nihayet satışa sunuldu.

Kablosuz özelliği ile dikkatleri çeken kulaklıklar özellikle de iPhone 7 modelleri gibi kulaklık girişi olmayan cihazların vazgeçilmezi olabilir. Ancak fiyatıyla fazlasıyla tepki çekti diyebiliriz. Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklık modeli AirPods, kablodan arındırılmış Earpods kulaklıklarla görünüş itibariyle aynı. Sıradan bluetooth kulaklıklara göre bir çok özelliği bulunan bu kulaklıklar, farklı tasarımdaki kılıfı ile satışa sunuluyor. Kılıfıyla hem şarj edebiliyor, hem de saklayabiliyoruz.

Apple’ın Kablosuz Kulaklığı AirPods Satışa Çıktı!

Kulaklık hakkında en merak edilen konulardan bir tanesi de bu kulaklığın fiyatı ne kadar? sorusuydu. Bu soruya da böylelikle yanıt vermiş olalım. AirPods kulaklıklar, Apple’ın resmi satış sayfasında 779 TL’den satışa sunulmuş durumda.

Apple’ın bu zamana kadar satışa çıkardığı bir çok ürünle kıyasladığımız da fiyat normal gelebilir. Ancak özellikle de kulaklık mevzusuna yoğunlaşmış firmaların ürettiği kulaklıklara bakarsak, AirPods’un ülkemizdeki satış fiyatının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kıyaslarsak eğer, AirPods’a verilen para ile şu anda 2GB, 16 veya 32GB depolama alanına sahip giriş seviyesi veya orta seviye akıllı telefon alınabiliyor. Bu yüzden AirPods bu parayı hakediyor mu? sorusuna olumlu cevap vermek bir hayli zor. Ancak gelen yorumlara bakılırsa, firmanın bu kulaklıklar ile piyasada yüksek taleplere ulaşabileceği düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.