Ana sayfa Apple Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Görüntülendi!

Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Görüntülendi!

PAYLAŞ

Yapay zeka ve Sürücüsüz otomobiller ile ilgili haberleri her geçen gün görüyoruz. Bu konuda yatırımlar yapan Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Görüntülendi.

Teknoloji devi Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Ortaya Çıktı! Gelişen teknolojiyle birlikte, yeni yeni ürünler ortaya çıkmaya başladı. Bunlardan bir tanesi de kuşkusuz sürücüsüz otomobiller. Yapay zekanın her geçen gün gelişmesi ve geleceğin teknolojileri olarak gösterilen bu sürücüsüz otomobiller, sadece birkaç yıl içerisinde kullanıma hazır olacak. Sektördeki geleceği gören firmalar, otomotiv konusunda hiçbir fikri olmasa bile bu sektöre atılıyorlar. Buna örnek olarak Google’ı gösterebiliriz. Sürücüsüz araçların gündeme gelmesiyle birlikte otomotiv sektörüne atılım gösteren şirketlerden bir tanesi de Apple.

Apple’ın Sürücüsüz Otomobili Görüntülendi

Apple şirketinin sürücüsüz otomobil üreteceği haberi bundan yaklaşık 7-8 ay önce gelmişti. O günlerde gündemde elektrikli otomobiller vardı. Sonrada gün yüzüne çıkan bilgiler sayesinde kendi kendini süren araç olan sürücüsüz otomobili Apple’ı üreteceği duyuruldu. Hatta bilgilerin kesin ve doğru olmasından sonra Porcshe CEO’su Oliver Blume, Apple’nin kendi işine bakması konusunda sert ve net eleştirilerde bulunmuştu. Sözlerinde Apple’nin yollardan uzak durması gerektiğini düşünüyorum, kimse Porsche kullanma zevkini bir bilgisayara yaşatmak istemez şeklinde ifadelere yer vermişti. Apple ise bu uyarıları dikkate almayıp sürücüsüz otomobil üretme çalışmalarına hız vermişti ve oldukça ilerleme kaydetmiş durumda.

Ortaya çıkan görüntülerde de anlaşılacağı üzere araç oldukça garip ve ilgi çekici bir tasarıma sahip görünüyor. Sürüş konusunda kendisine bir söz söyleyemeyiz tabi ama tasarım konusunda neredeyse kusursuz olan Apple’ın bu araçtaki kötü tasarımı anlaşılır değil. Tahmin ediyoruz ki bu tasarım test aşaması içindir.

Apple’ın farklı tasarıma sahip sürücüsüz otomobillerini 2019 veya 2020 senesinde tanıtması bekleniyor. Araç hakkında önde gelen bir internet sitesi, Sürücüsüz otomobil diyor, ancak bazı kaynaklar da bu aracın sadece elektrikli araç olduğunu söylüyor. Apple’ın otomobili için henüz net bir tarih yok. Ancak plakadaki 2020 yazısını görünce akıllara tanıtımın o yılda gerçekleştirileceği düşünülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.