Ana sayfa Apple Apple’ın Varsayılan Arama Motoru Değişiyor

Apple’ın Varsayılan Arama Motoru Değişiyor

PAYLAŞ

Uzun bir süredir Google ile arasında anlaşmazlıklar olan Apple‘ın 2015 yılında varsayılan arama motorunu değiştireceği yönünde haberler yayılmaya başladı. Apple‘ın bu kararından sonra Google‘a alternatif olarak seçmesi planlanan güçlü arama motorları arasında Yahoo ve Bing yer alıyor.

iOS işletim sistemi ile piyasaya 2007 yılında sürülen ilk iPhone telefonlardan bu yana tüm iOS işletim sistemi kullanan ürünlerinde varsayılan arama motoru olarak Google‘ı kullanan Apple, 2015 yılı itibariyle artık tüm iOS işletim sistemi tabanlı ürünlerinde varsayılan arama motoru olarak Yahoo ve Bing‘i kullanacakları yönünde sinyaller veriyor.

French Retail Economy In Montpellier

Yakın bir zaman içinde Mozilla Firefox‘un da Google ile anlaşmasını yenilememesi ve varsayılan arama motoru olarak Yahoo kullanmaya karar vermesi ile birlikte varsayılan arama motorlarının yavaş yavaş Yahoo‘nun tekeline almaya başladığı bir durum gibi gözüküyor. Bu konuyla ilgili haberimize Firefox Varsayılan Arama Motorunu Değiştiriyor başlığından ulaşabilirsiniz.

Apple daha önce de Google kuruluşuna ait olan YouTube ve GoogleMaps gibi uygulamaları da cihazlarının dışına taşıyarak yalnızca AppStore üzerinden indirilmesi yönünde karar almıştı. Bu karardan en olumsuz etkilenen ülke muhtemelen Türkiye olmuştu. Çünkü Google Maps, AppStore Türkiye’de ne yazık ki yer almıyor. Google Maps’i nasıl kurabileceğinizi aşağıdaki videomuzda sizlere aktardık. Apple‘ın bu sefer Google arama motoru için ne gibi alternatifler ile karşımızda olacağı merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.