Ana sayfa Apple Apple’nin Pazardaki Ağırlığı Hafifledi!

Apple’nin Pazardaki Ağırlığı Hafifledi!

PAYLAŞ

Sektörde gün geçtikçe yeni haberler karşımıza çıkarken, Apple ile ilgili olan araştırmalar gösteriyor ki, Apple’nin Pazardaki Ağırlığı Hafifledi!

Apple’nin pazardaki ağırlığı günden güne azalıyor. Iphone SE ile kullanıcıların karşısına çıkan Apple, Android işletim sisteminin karşısında pazardaki ağırlığı hafifledi. En son iPhone SE modelini tanıtan Apple bununla birlikte dikkatleri tekrar üzerine çekmişti. Bilindiği üzere yeni şık tasarımıyla SE çok beğenilmişti. Ancak buna rağmen Android ile mobil sektördeki yarışta biraz geride kaldı.

Mobil sektörde bilindiği üzere en önde gelen işletim sistemleri iOS ve Android. Android işletim sisteminde birden çok firma ve birbirinden fazla farklı cihazlar yer alıyor. Bu nedenden dolayı Android rakibinin bir adım önünde. iOS işletim sisteminde ise sadece iPhone ile mobil sektörde yer alması ve zirvelerde olması takdir edilir bir başarı. Lakin iki işletim sistemi arasındaki rekabette Android arayı bayağı bir açmış durumda.

Apple’nin Pazardaki Ağırlığı Hafifledi!

Market verileri araştırma şirketi Kantar’ın hazırladığı rapora göre iOS, mobil cihaz sektöründe Android’e kıyasla önemli bir düşüşe geçmiş durumda. Bununla birlikte düşüşün, en çokta pazarın en hareketli olduğu yerlerde olduğu belirlendi. Örnek verecek olursak Amerika, Avrupa ve Çin. Apple’ın yaşadığı düşüşün en ciddi olduğu ülke ise Çin.

Son zamanlarda teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, Çinli firmaların gün geçtikçe pazarda yer edinmesi ve tasarımlarıyla dikkat çeken cihazlar üretmesi, bölge ekonomisinde etkisini gösteriyor. Çin’deki çoğu firmaların en büyük hedefleri ise Amerika ve Avrupa’ya isimlerini duyurmak. Hedeflerine ulaşan firmalar, bu pazarda hem iOS’un hemde Android’in payını büyük ölçüde artırıyor.

Apple, pazardaki hafifliğini ortadan kaldırmak için yeni çalışmalara kolları sıvaması gerekiyor. Örnek olarak sadece iPhone serisiyle kalmayıp, birden çok seri üretmiş olsa belki de çok daha farklı olur. Kim bilir pazardaki hareketlilikte ciddi bir değişiklik olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.