Ana sayfa Otomobil Aracında Karton Plaka Kullanan Kadın Şoför Yakalandı

Aracında Karton Plaka Kullanan Kadın Şoför Yakalandı

PAYLAŞ

Başlığı yanlış okumadınız evet ! Amerikada, Newyork Springville de yaşanan olay da Aracında Karton Plaka Kullanan Kadın Şoför Yakalandı

Aracınızda plaka yoksa, bu aracınızla trafiğa çıkmanız tüm dünyada yasak. Sahte plaka olaylarının oldukça arttığı şu dönemlerde,Newyork’da bir kadın sürücü, bunu bildiği için, aracında plaka bulunmayan sürücü kendince bir çözüm yolu üretmiş.

Okuduğunuz da saçma gelebilir ancak, plakasız araçla trafiğe çıkmanın yasak olması sebebiyle, Newyork, Springville’de yaşanan olay da kadın şoför aracında gerçek plaka yerine farklı bir plaka kullanmış. Aracında olmayan plakanın yerine kendi çabasıyla Kartondan plaka yapan kadın, Amerikan polisinin dikkatini çekti ve polisin çevirmesi sonucunda bu komik olay ortaya çıktı. Normalde metal olması gereken plaka yerine, Kartondan yapılma (karton deyip geçmeyin abla birebir yapmış) kullanan kadın, yüksek hız yapması sonucunda polisler tarafından tutuklandı. Olay sosyal medya da komik bir şekilde yer aldı. Kadının Amanda isimli, 28 yaşında olduğu da bilinenler arasında.

gercek

Amerika da Empire State tarafından verilen gerçek plakalar yukarıdaki şekildedir. Bu plakalar tamamen metalden üretilir ve plaka uzaktan parlamaz. Bunu bilen kadın da parlamasını önlemek adına, plakanın metalini kullanmayıp, karton kullanmış ve ortaya aşağıdaki Karton plaka çıkmış. Amerikan polisinin gözünden kaçmamış tabii ki.

Aracında Karton Plaka Kullanan Kadın Şoför YakalandıSahte plaka da çığır açan bu kadın, kendince çaba göstererek, sahtenin de sahtesini yapmış, ancak gerçek plakaya benzetmeyi başarmış. Kartondan yaptığı plakayı aracına takıp, bu şekilde trafiğe çıkan kadın, “kartondan plaka kullanan şoför” olarak tarihe geçmiş oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.