Ana sayfa Bilgisayar Archos’tan Mini Bilgisayar

Archos’tan Mini Bilgisayar

PAYLAŞ

Apple’ın boyut anlamında başlattığı savaşa ister istemez diğer şirketler de rekabet edebilmek için buna ortak olmak zorunda kalıyor. Fakat Archos çıtayı biraz yükseltmiş durumda. Nedeni ise usb boyutlarında mini bir bilgisayarın içine ortalama donanım boyutlarında bir bilgisayarı sığdırabilmiş olması. Tabi bunu yaparken bazı şeylerden feragat etmeniz gerekiyor. Hep birlikte inceleyelim.

Uzunluk olarak kurşun kalemden daha küçük olan Archos’un mini bilgisayarı, Windows 10 işletim sistemi kullanıyor. Intel Atom işlemci ile gelen mini bilgisayarda 2 GB Ram bulunuyor. 32 GB dahili depolama alanıyla bir telefondan farksız olan mini bilgisayarda microSD kart da bulunuyor. Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarına sahip olan bilgisayarın fiyatı 99 dolar.

Kendi rakiplerinden -Lenovo IdeaCentre 300 Stick ve Intel’in mini bilgisayarı- donanım olarak bir tık daha önde olan Archos’un yeni bilgisayarı fiyat anlamında da rakiplerinden daha iyi konumda. Rakipleri 150 dolar bandında fiyatlandırma yaparken Archos daha küçük boyutlarda ve daha üstün özelliklerde daha ucuz bir cihaz rakip olarak sunuyor. Bakalım mini bilgisayar pazarı da akıllı telefon pazarı gibi kızışacak mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.