Ana sayfa Dünyadan Arkadaşına Tecavüzü Canlı Yayınlamakla Suçlanıyor!

Arkadaşına Tecavüzü Canlı Yayınlamakla Suçlanıyor!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz gün Amerikada Periscope aracılığıyla yaşanan olay da Savcılık harekete geçti. Kadın, Arkadaşına Tecavüzü Canlı Yayınlamakla Suçlanıyor!

Amerika da her geçen gün farklı bir haber karşımıza çıkarken, sıra dışı bir olay bu aralar sosyal medyanın dilinde. Amerika da Periscope kullanımının diğer ülkelere göre daha da fazla olduğunu biliyoruz, kısa zaman önce açıklanan veriler de, Amerikan vatandaşları canlı yayın yapmayı daha çok seviyor. Tüm bunların yanı sıra, Periscope’da biliyorsunuz ki cinsel görüntülerde karşımıza çıkabiliyor. 2 gün önce yaşanan olay da, 18 Yaşındaki Amerikalı bir kadın, 17 yaşındaki arkadaşına karşılık cinsel istismarı görüntülemiş, bunu periscope’da canlı olarak diğer kullanıcılara izletmiş, daha sonrasında da hakkında şikayetçi olunmuştu.

Arkadaşına Tecavüzü Canlı Yayınlamakla Suçlanıyor!

Periscope’da karşımıza çıkan bu olay neticesinde Engadget’in yaptığı habere göre 17 yaşındaki kız arkadaşının cinsel istismar görüntülerini yayınlayan Kadın, hapis cezası ile yargılanacak. Habere göre Marina Alexeevna Lonina ismindeki 18 yaşındaki Amerikalı kadın, canlı yayın açmış ve bu yayında 1.000 kişiden fazla canlı izleyiciye arkadaşının tecavüz görüntülerini izletmişti. Canlı yayın da cinsel istismarın suç olduğunun farkına varmayan kadın, gündeme bomba gibi düştü.

33263BF500000578-0-image-a-46_1460578838525

Savcının araştırmaları sonucunda ortaya çıkan olayın detayları ise şu şekilde, Lonina ile 17 yaşındaki kız arkadaşı, 27 şubat günü dışarıya eğlenmek amacıyla çıkıyor. Dışarı çıkan ikili daha sonrasında kendilerinden neredeyse 10 yaş büyük, 29 yaşındaki Raymond Boyd Gates ile tanışıyor. Bu kişi ile tanışan ikili daha sonrasında bir çok olay yaşıyor. İddiaya göre, 29 yaşındaki Raymond isimli şüpheli 17 yaşındaki kıza tecavüz ediyor ve Marina Alexeevna Lonina’da bu görüntüleri Periscope hesabından canlı yayınlıyor. Olayların bu denli gelişmesi sonrasında Periscope kullanıcılarından birisi hemen harekete geçiyor, izlediği görüntüler karşısında şok olan kişi, hemen savcılığa giderek durumu anlatıyor ve canlı yayını yapan kişi hakkında soruşturma açılmasını istiyor.

Periscope gibi canlı yayın uygulaması her ne kadar bazen eğlenceli hal alabiliyorken, bazen de bu tarz durumlar ortaya çıkabiliyor. Periscope’a her ne kadar güncellemeler gelse ve moderasyon arttırılsa da, bu tarz durumlar maalesef ki önlemiyor. Cinsel istismarın görüntülerini yayınlayan kişi ve söz konusu Raymond isimli kişi hakkında tecavüze teşvik, çocuk kaçırma gibi suçlardan 40 yıla kadar hapis isteniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.