Ana sayfa Donanım Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 inceleme

Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 inceleme

PAYLAŞ
Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 inceleme

Teknovi Pars projemizde de yer verdiğimiz Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 inceleme yazısı ile sizlerleyiz. İşte Asus GTX1070 ekran kartı ve detayları.

Günümüzde oyuncular ekran kartı seçimine oldukça fazla önem veriyor. Lakin ekran kartının iyi veya kötü olması, tüm oyunu etkileyebiliyor. Dolayısıyla optimizasyonu sağlanmış, soğutması iyi bir ekran kartı satın alarak oyun deneyiminizi arttırabilirsiniz.

Sizlerden gelen istekler sonrasında ekran kartı tarafında Mühendislik ve Ar-ge’ye büyük yatırım yapan Asus’un RoG Strix GTX 1070 ekran kartını inceliyoruz. Ekran kartı hakkında merak edilen konuları farklı konular şeklinde inceleyerek sorularımıza yanıt arıyoruz. İşte merak edenler için RoG Strix GTX 1070 Ekran kartı hakkında detaylar;

Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 inceleme

Oyuncuların en tedirgin olduğu konulardan bir tanesi verdiğim paraya değecek mi? Performans alabilecek miyim? konusu. Lakin üst segmentte bir ekran kartı satın almak istediğimizde her noktasını değerlendirmek gerekiyor. ASUS RoG Strix Geforce GTX 1070 inceleme yazımızda bir çok soruya cevap vereceğiz.

Ekran kartının sunacağı performans, sağlayacağı deneyim en önemli noktalardan bir tanesi. Gelin hep beraber kartın performansını ve diğer önemli noktaları inceleyelim.

Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 – Performans

Ekran kartının hız aşırtılmış ve aynı zamanda normal modeli karşımıza çıkabiliyor. OC versiyonunu satın aldığınızda soğutma anlamında tedirgin olmanıza gerek yok. Soğutma beklenenden fazlasını verdiği için ekran kartının çalışmasını engellemiyor.

Asus’un sevilen ekran kartı modellerinden RoG Strix GeForce GTX 1070, sektördeki önemini hala koruyor. OC modunda Boost hızı 1860 Mhz hıza kadar ulaşabilen ekran kartımız, oyunlarda kendini daha da belli edebiliyor.

Rise of The Tomb Raider oyunundaki DirectX 12 testlerine bakacak olursak, GTX 1080’a göre bir takım farklılıklar olsa da alınan sonuç diğer kartlara göre oldukça iyi;

Benchmark testlerini değerlendirdiğimiz zaman yüksek çözünürlük değerlerinde alınan sonuçlar üst düzey. Sektördeki bir takım ekran kartı modellerine göre değerlerin yüksek olduğunu söylerken, 4K yakın değerlerde performansın orta olduğunu söyleyelim.

Her ne kadar ekran kartının 4K performansı orta düzey olsa da, yüksek çözünürlük için GTX 1080 ve üst kartları tercih etmenin daha mantıklı olduğunu hatırlatalım.

Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 – Soğutma!

Ekran kartı seçerken en önemli hususlardan bir tanesi de soğutma. Lakin ekran kartı ne kadar iyi olursa olsun sıcaklık değerleri arttığı zaman oyun oynadığımız da kasma veya donma yapabiliyor. Bu yüzden ekran kartından tam performans almak için soğutması iyi olan bir kartı tercih etmekte yarar var.

Asus mühendisliğini konuşturarak 3’lü fan tasarımını GTX 1070‘de de karşımıza çıkartıyor. Bu ekran kartı için büyük bir detay olan fan tasarımına baktığımız zaman, sadece aşırı yük bindirildiğinde fanların devreye girdiğini söyleyebiliriz.

Ekran kartında yer alan fanların sıcaklık değerleri arttığında devreye girmesi dikkat çeken bir detay. Oyuncular, özellikle de çok oyunculu oyunlarda sese büyük bir önem vermekte. Kasamızda yer alacak ekran kartı fanlarının sürekli dönmesi bazen dikkat dağıtabiliyor. Bu kart ile beraber bu sorunda çözülmüş oluyor.

Asus bu fan tasarımı ile beraber, fanların sadece gerektiğinde devreye girmesini sağlayabiliyor. Bu da hem gürültüyü engelliyor, hem de ekran kartının performansını daha da arttırıyor. Asus RoG Strix GTX 1070 Soğutma anlamında tam puan alıyor.

Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 – Özelleştirilebilir Tasarım

Metal plakanın üzerinde yer alan RoG logosu renk değişebilir şekilde karşımıza çıkabiliyor. Ayrıca fanların yan tarafında yer alan led şeritler de özelleştirebilir durumda.

Asus’un sevilen yazılımlarından Aura ile beraber özelleştirilebilir tasarıma katkı sağlayabiliyoruz. Ekran kartının renklendirmeleri hakkında değişiklikler yapabiliyoruz. Ayrıca ekran kartının led ışıkları hakkında senaryolar da oluşturulabilir halde.

Yazılımın son güncellemeler ile beraber daha da özelleştirilebilir olması, ekran kartımızın görünümünü önemli derecede etkiliyor. Günümüzde karşımıza çıkan bir çok kartta genelde logo renkleri değiştirilirken, bu seride yer alan kartlarda led şeritler, Rog logosu ve GeForce yazısının renkleri değiştirilebilir durumda.

Asus ürettiği GTX 1070 ekran kartları ile aslında sektörde büyük bir önem teşkil ediyor. Asus tarafında yenilikçi teknolojilere sahip olunması, satın alımları daha da kolaylaştırılıyor. Aura yazılımı da bunlardan bir tanesi.

Asus RoG Strix Geforce GTX 1070 Alınır Mı?

Önemli sorulardan bir tanesi, ekran kartı piyasasına yeni kartlar gelmesine rağmen Asus Gtx 1070 ekran kartı alınır mı? Para vermeye değer mi? Bu sorular günümüzde en çok sorulan sorular arasında yer alıyor.

ASUS RoG Strix Geforce GTX 1070 Alınır Mı?

ASUS RoG Strix Geforce GTX 1070 performansa dayalı bir kart. Lakin şu anda karşımıza çıkan bir çok oyunu üst düzey grafik ayarlarında oynatabiliyor. Üstelik herhangi bir ısınma ya da optimizasyon sorunu olmuyor. Ayrıca Nvidia’nın yazılımları ile daha da zengin hale gelebiliyor. Bütçeniz GTx 1070 almaya yetiyorsa, mutlaka satın almalısınız.

Sisteminize eklediğiniz bu kart ile bilgisayarınızın kullanımını güncel tutabilirsiniz. Bu kart ile  GTA 5, The Witcher gibi bir çok oyunda sıkıntısız bir oyun deneyimi alabilirsiniz. Ayrıca şu anda E-spor turnuvaları düzenlenen PUBG, beta’da olmasına rağmen bu kart ile sıkıntısız bir şekilde çalışabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.