Ana sayfa Bilgisayar Asus X556UQ inceleme

Asus X556UQ inceleme

PAYLAŞ

Bu yıl ve geçen yılın en dikkat çeken laptop modellerinden Asus X556UQ inceleme ile sizlerin karşısına çıkıyoruz. İşte cihazın detayları.

Asus X556uq-Dm537t İnceleme ile sizlerin karşınızdayım. Bu zamana kadar bir çok akıllı telefon modelinin piyasaya giriş yapması ile beraber bilgisayar satışlarında büyük bir düşüş yakalandı. Ancak bu düşüşlerden sonra bilgisayar firmaları da buna karşılık oldukça iyi donanımlara sahip bilgisayarları karşımıza çıkarttı.

Bu Bilgisayarlar arasında yer alan Asus X556uq inceleme ile hem sizlere cihaz hakkında bilgi vereceğiz, hem de cihazın teknik detaylarına bakacağız. Öncelikle cihazın teknik özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Asus X556uq inceleme ile en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi hiç şüphesiz ki donanımı ve işletim sistemi olacak.

Asus X556UQ inceleme

Ekran : Ekran boyutu 15″ olan bu cihaz full hd bir ekrana sahip. 1920 x 1080 çözünürlüğündeki ekran gerek kapalı, gerek açık ortamlarda parlaklık açısından iyi bir kullanım sunuyor. Ayrıca cihazın ekran panellerinin menteşelerinin yapısı da bir hayli sağlam.

Kasa : Cihazın kasa yapısı sert plastikten oluşuyor. Aslında plastik olmasının bazı dezavantajları var. Ancak bazı firmalar bu dezavantajları avantaja bile dönüştürebiliyor.  Asus X556uq ile beraber cihazın kasa yapısı bakımından sağlam bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.  2017 yılına girmemiz ile beraber bir çok firma kasa konusunda daha farklı cihazları karşımıza çıkartıyor. Alüminyum kasalı cihazların yer aldığı şu günlerde, Asus’un X556UQ modelinin plastik yapıda olması, kullanıcıları biraz rahatsız edebilir. Ancak kasanın hiç bir sıkıntı çıkartmadığını da ekleyelim.

Asus X556UQ Teknik Özellikleri ve Fiyatı

RAM : 16 GB Ram ile karşımıza çıkan cihaz, bir çok işlemi çok rahat bir şekilde gerçekleştirebiliyor. 2133 Mhz hızında çalışan RAM’e sahip model, DDR4 olarak dikkat çekiyor. Aslında bu segmentte yer alan bir çok dizüstü bilgisayar artık 16 GB ram’le karşımıza çıkıyor. Ancak özellikle de bu fiyat aralığındaki modellerin, 16 GB olması oldukça dikkat çekici.

Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 940MX – Cihazın ekran kartı şu anda piyasada yer alan bir çok modele göre iyi diyebiliriz. Piyasadaki bir çok oyunu oynamak için ideal bir ekran kartı. Ayrıca Ekran Kartının 1072 Mhz çekirdek hızında çalıştığını da hatırlatalım. Ekran Kartı 2 GB olarak karşımıza çıkarken, Intel HD Graphics 620′de onboard olarak karşımıza çıkıyor.

İşlemci : Intel Core i7-7500U olarak karşımıza çıkıyor. Aslında bu işlemcinin kendine göre bir çok olumlu ve olumsuz yanları var. Ancak özellikle de montaj yapanlar, render işleriyle uğraşanlar bu işlemciden gayet memnun.

İşletim sistemi : Asus’un en güncel işletim sistemli cihazlarla karşımıza çıkması, yine devam ediyor. Asus X556UQ incelemesi yaptığımızda, Windows 10 ile karşımıza çıktığını öğrenmemiz oldukça iyi bir detay oldu. Lakin Windows 10 ile beraber bu segmentteki cihazlar gerçekten stabil çalışabiliyor. Asus’un Windows 10’u tercih etmesi, Windows 10’un özelliklerini kullanıcılarına sunması, oldukça önemli ve olumlu bir detay olmuş.

Asus X556uq Fiyatı

Fiyatından bahsetmek gerekirse, donanımı ile ön planda tutulan bu dizüstü bilgisayar, fiyatıyla da dikkat çekiyor. Şu anda bir çok internet sitesi ve mağazadan 3.200 TL civarında satın almak mümkün. Bu özellikler ve Windows 10’lu Asus X556UQ‘ın fiyatına göre ideal bir model olduğunu da hatırlatalım. Fiyatına göre sektörde alınabilir bir cihaz olan Asus X556UQ incelemesi ile karşınızdaydık. Cihazın teknik detaylarını aşağıdan özet bir şekilde okuyabilir, yorum yapabilirsiniz.

 

Asus X556UQ

3200 ₺
0

Özellikleri

0.0/10

Fiyatı

0.0/10

Taşınabilirlik

0.0/10

Fiyat/Performans

0.0/10

Artıları

  • Donanımı oldukça iyi
  • Fiyat performans ürünü
  • İdeal bir grafik birimi
  • Uygun fiyat

Eksileri

  • Kasası Plastik yapıda
  • Tasarımı modern değil
  • Satış ağı geniş değil

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.