Ana sayfa Soru - Cevap Asus ZenFone 2 Kaç Para Olacak?

Asus ZenFone 2 Kaç Para Olacak?

PAYLAŞ

CES 2015’te duyurulan Asus ZenFone 2 ZE551ML modelinin fiyatı açıklandı ancak ZenFone 2 Türkiye’de kaç para olacak? ZenFone 2 kaç paraya satılacak? Asus ZenFone 2’nin satış fiyatı hakkındaki sorularınızı, ZenFone 2’nin Türkiye’ye ne zaman geleceğini bu yazımızda cevaplandırıyoruz.

Geçtiğimiz yıl ZenFone 4, 5 ve 6 modelleri ile tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük başarı elde eden Asus, bize göre 2 şeyi doğru yaptı. Birincisi fiyat, ikincisi ise seçenek. Asus, sektöre öyle kapsamlı şekilde girdi ki her bütçeye ve isteğe, her talebe bir karşılık verdi. 4, 5 ve 6 inçlik ZenFone ailesiyle büyük ekranlı akıllı telefon sevenler, küçük akıllı telefon sevenler, normal boyularda telefon sevenler gibi her kitleye ulaştı. Şahsen ne zaman ZenFone’un satıldığı bir mağazaya girsem rafların ZenFone’larla dolu olduğunu gördüm ve sürekli kasada elinde ZenFone olan bir müşteriyle karşılaştım.

Asus Zenfone 2 Kaç Para Olacak?

Zenfone 2 Kaç Paraya Satılacak?

Şimdi gelelim ZenFone 2’nin fiyatına. Dün CES 2015’te duyurulan cihazın model kodu ZenFone 2 ZE551ML olarak açıklandı. Ancak cihazın iki farklı versiyonu var. Bunlardan bir tanesi 2 GB RAM‘li ve Intel Atom Z3560 1.8 GHz işlemciye, diğer model ise 4 GB RAM‘li ve Intel Atom Z3580 2.3 GHz işlemciye sahip.

2GB RAM’li Asus ZenFone 2’nin yurtdışı satış fiyatı 199 dolar, 4 GB RAM’li Asus Zenfone 2’nin yurtdışı satış fiyatı 249 dolar olarak açıklandı. Peki bu cihazlar ülkemizde kaç paraya satılacak?

Şimdi Asus’un önceki ZenFone modellerini ülkemizde son derece uygun fiyatla sattığını biliyoruz. Yani firmanın ülkemize özel yüksek bir fiyat politikası yok. Bu yüzden çok aşırıya kaçmayan bir fiyatla satılacağından eminiz. Bu konuda daha sağlam bir tahmin yapmak için bir referans noktası belirleyelim.

Asus Zenfone 2 Satış Fiyatı

ZenFone 2’nin fiyatı hakkında net bir tahmin yapmak için geçtiğimiz yıl CES 2014’te duyurulan ZenFone 6 modeline bakacağız. Zenfone 6 modeli, CES 2014’ye duyurulmuştu ve fiyat olarak 199 Dolar belirlenmişti. Geçtiğimiz yıl 199 Dolar olarak belirtilen ZenFone 6 modeli ülkemizde 800-850 TL fiyat aralığında satışa çıkmıştı. Referans noktasını belirledik.

ZenFone 2’nin Türkiye Fiyatı :

– Asus ZenFone 2’nin 2 GB RAM’a sahip olan modeli Türkiye’de 850 TL fiyatla satışa çıkacak.

Asus ZenFone 2’nin 4 GB RAM’a sahip modeli ise ülkemizde 950-999 TL aralığında satışa çıkacak. 

Asus ZenFone 2 ZE551ML modeli küresel pazarda Mart – Nisan aylarında satışa çıkacak. Ülkemize gelişi ise muhtemelen yoğun taleple karşılaşacağı için yaz aylarına sarkabilir.

5 YORUMLAR

 1. SELAMÜN ALEYKÜM.
  Ben Sizin Gibi İnsanlara Birşey Demiyorum Birader Bu Elektronik Piyasasını Elinde Tutanlar Acayip Dönek Döner İnsanlar Bu Cihazın Aslında Normal Şartlarda Vergiler, Kar Herşey Dahil En Yüksek Perakende Satış Fiyatı 600 Türk Lirası’dır Sizin Gibi Sektörün Uşakları Say Gördüğünüz Enayi Bulduğunuz TÜRK Halkına Kan Ağlatmaya Devam Edin Bu İşi Yapan Bir Site Ön Siparişde Cihazı İlk 600 TÜRK lirasına Daha Sonra Sizin Gibilerin Sektöre Uşaklığı Yorumlarla Sahte Tansiyonlarla Resmen Kazıkla Abi Demesiyle Bu Sahte İnsanların Sahte Oyunları İle Fiyat Anında 800 TÜRK Lirasına Çıktı.Yani Dediğiniz Yaptığınız Anlatmak İstediğiniz Şu Kazıkla Abi Tok Satıcıyız Biz Desenizde Deveden Büyük Fil Var Hepsinden Büyük ALLAH var. Nasıl Olabilir Kardeşim 199 Amerikan Doları Olan Cihazın 850 TÜRK Lirası Olması Tüketicilere Müşterilere Sesleniyorum Açık Ve Net Kazıklı Fiyat Politikasıdır. Bunlara Kanmayın Kandırmayın. Ürünleri Teminat Edenlerde İllaki Canınızı Mı Sıkalım. Peki Devam Edin Çözüm Bizde Her Kötülük Her Yanlış Her Pislik Bize Yarar.

  • 199 Dolara yurtdışında satılan cihazın Türkiye’de 199 Dolara satılamamasının sebebi vergidir. 1 Dolara cep telefonu yapsalar Türkiye’de o cihazın fiyatı 1 Dolar + 115 TL vergi oluyor.

 2. Fiyat konusunda bende hak veriyorum.
  119 x 2.5 = 297.5 (Dolar daha ucuzdu zenfone 6 çıktığında ben şuan ki fiyatı ile yazdım)
  300 tl + 115 = 415 eder. Diğer masrafları da saysak. Zenfone 6’nın 600 liraya geçmesine imkan yok.
  Şöyle örnekleyebilirim. Evet bu cihazın satış fiyatı 119$ fakat bunu ülkemizde ki firmalar 119$ a almadığını biz çok iyi biliyoruz. Yani en basit örneği bende esnaf adamım %50 kar koyularak satılıyor ürünler. Tabi bu firmalar siparişi toplu vereceklerinden %50 den daha fazla kâr edeceklerdir. Zaten firmanın kâr payı budur 119$ lık kısmın içinden kâr ediyor. Vergi ve kargo masraflarını vs. eklersin bu cihaz 500-600 ü geçmesine imkan yok ama satıcılar bununla yetinmiyor. 119$ lık bir cihazdan Nereden baksak 100-150 Tl arasında kâr oranları var bununla yetinmeyen satıcılar üstüne 200-300 TL gibi daha çok rakam ekleyerek bununla kâr oranlarını artırıyorlar yani. Bu satıcılar %100 zam yapmış gibi bir şey oluyor.

  Diyeceğim şudur ki arkadaşlar güvenilir sağlam bir telefon alın işinizi görecek şekilde bozuluncaya kadar kullanın. Yoksa bu ülkemizde ki telefon vb. satıcılarının zihniyeti değişmez bizleri kazıklamaya devam ederler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.