Ana sayfa Akıllı Telefon Asus Zenfone 2 Karşılaştırma : LG G Flex 2

Asus Zenfone 2 Karşılaştırma : LG G Flex 2

PAYLAŞ

CES 2015’in yıldızı Asus Zenfone 2 karşılaştırmasına daha önce yer vermiştik. Şimdi ise Zenfone 2 ve LG G Flex 2‘yi karşılaştıracağız. Bu karşılaştırma yazımıda fotoğraflar ve teknik özellikler ile Zenfone 2 ve LG G Flex 2 arasındaki farklara rahatlıkla ulaşabileceksiniz.

Daha önceki Zenfone 2 ve HTC One M8 karşılaştırmasına buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi Asus Zenfone 2 CES 2015 fuarında duyurulduğunu belirtelim. İki cihazında kendine has özellikleri var. İkiside büyük ilgi çekebilecek cihazlar. Aralarında temel fark fiyat. Zenfone 2 fiyat performans oranı son derece yüksek bir akıllı telefondan, LG G Flex 2 modeli bu konuda pek makul sayılmaz. Buna ek olarak LG G Flex 2’nin kendine has bir yoldan gittiğinide belirtmekte fayda var. G Flex 2 modelinde kavisli, eğimli bir ekran var. Zenfone 2 ise bu konuda daha geleneksel ve normal bir ekranı var. Diğer detaylara gelecek olursak ;

Zenfone 2 ve G Flex 2 İşlemci, GPU ve RAM Karşılaştırması

Zenfone 2, alışılmışın dışında olarak Intel işlemci kullanıyor. Intel Atom Z3580 işlemciye sahip olan Zenfone 2, 4 çekirdekli bu işlemcinin 2.33 GHz’lik hızından güç alıyor. 64-bit mimariye sahip olan bu işlemcinin grafik tarafında PowerVR G6430 grafik işlem birimi yer alıyor. Aynı zamanda OpenGL 3.0 desteği de mevcut. Zenfone 2, 2 farklı sürümle geliyor. 2 GB ve 4 GB RAM seçenekleri var. RAM konusunda Asus Zenfone 2’nin ezici bir üstünlüğü var çünkü Zenfone 2, dünyanın ilk 4 GB RAM’li telefonu.

İlginizi çekebilir : Zenfone 2 Teknik Özellikleri

Zenfone 2 Arka Kapak

LG G Flex 2’nin işlemcisi tanıdık bir marka Qualcomm Snapdragon. Snapdragon 810 kullanan G Flex 2’nin işlemcisinin daha güçlü olduğunu belirtmemiz gerek. 8 çekirdekli bu işlemci 4 çekirdekli Cortex-A53 ve 4 çekirdekli Cortex-A57’den oluşuyor. Grafik tarafında ise Adreno 430 grafik işlemci birimi yer alıyor. LG G Flex 2’nin 16 GB depolama alanına sahip olan modelinde 2 GB RAM kullanılıyor. 32 GB depolama alanına sahip olan modelde ise 3 GB RAM konumlandırılmış.

g-flex-2-kavisli-ekran

Zenfone 2 ve G Flex 2 Ekran Karşılaştırması

Asus Zenfone 2’nin ekran boyutu 5.5 inç. Full HD yani 1920 x 1080 çözünürlüğünde olan bu ekranda IPS panel tercih edilmiş. Piksel yoğunluğu olarak 403 ppi değerini görüyoruz. Ekran parlaklığının 400 nit olduğu bilgisi paylaşılmış. Bu değer Zenfone 2‘nin en merak edilen özelliği. Kağıt üzerinde bir karşılaştırma olarak baktığımızda gün ışığında az sayılabilecek bir rakam ancak ekran panelinin kalitesini henüz bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir : Asus Zenfone 2 Fotoğrafları – Galeri

LG G Flex 2 tarafında ise yine 5.5 inç, Full HD (1920 x 1080) çözünürlük ve 403 ppi keskinlik değerini görüyoruz. G Flex 2’nin ekran parlaklık değerine ilişkin bir bilgi henüz yok ancak LG’nin genel olarak ekran konusunda en başarılı firmalardan biri olduğu aşikar. Burada ekran paneli olarak P-OLED tercih edilmiş durumda.

lg-g-flex-2-esneklik

Zenfone 2 ve G Flex 2 Kamera Karşılaştırması

Kamera konusunda Zenfone 2‘de bir üstünlük söz konusu. Asus Zenfone 2’de kamera üzerine oldukça yoğunlaşmış görülüyor. LG G Flex 2’de ise eğimli ekran daha ön planda tutulduğu için kameraya özel bir önem verilmemiş gibi görünüyor. Her iki telefonda da çift tonlu LED flaşı görüyoruz.

Asus Zenfone 2’nin arka kamerası13 MP, ön kamerası ise 5 MP’lik bir kamera var. Bu kamera PixelMate yazılımı ile destekleniyor ve düşük ışıklı ortamlarda %400’e varan bir iyileştirme olduğu söyleniyor. Zenfone 2’nin diyafram değeri ise f/2.0. Aynı zamanda Zenfone 2’nin ön kamerası geniş açıya sahip olduğu için aynı mesafeden daha geniş bir açının fotoğrafını çekmeniz mümkün.

Asus Zenfone 2 Kamera Karşılaştırması

LG G Flex 2’nin arkasında 13 MP çözünürlükte, önünde ise 2 MP bir kamera yer alıyor. Diyafram değeri olarak yine f/2.0 tercih edilmiş. Özellikle ön kamera konusunda Zenfone 2’nin oldukça gerisinde olduğunu görüyoruz. Ayrıca G Flex 2 modelinde kameraya dair özel bir yazılım bilgisi henüz paylaşılmadı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.