Ana sayfa Akıllı Telefon Asus ZenFone 2 Lite (Mini) Modeliyle Gelecek

Asus ZenFone 2 Lite (Mini) Modeliyle Gelecek

PAYLAŞ

IFA 2015’te duyurulan Asus ZenFone 2 modelinin Lite (Mini) versiyonu olacağı iddia ediliyor. Asus ZenFone 2 Lite (Mini) ile daha uygun fiyatlı ve daha küçük bir akıllı telefon karşımıza çıkacak olabilir. 5.5 inç ekran boyutu sunan Asus ZenFone 2’nin aksine ZenFone 2 Lite (Mini) modelinde 5 inç boyutunda ekran olacak.

Tayvan merkezli yayın yapan Sogi isimli internet sitesinin iddiasına göre Asus, sadece ZenFone 2 ile pazara çıkmayacak. MWC 2015‘te yeni bir ZenFone 2 duyurulacak. 200 Dolarlık fiyatıyla satışa çıkacak olan ZenFone 2’nin farklı bir versiyonu olacak ve fiyatı daha aşağı seviyelere çekecek. Geçtiğimiz yıl 4 ve 5 inçlik ekran boyutlarıyla oldukça tatmin edici satış rakamları elde eden Asus, bu başarısını ZenFone 2 Lite (Mini) versiyonuyla devam ettirecek.

Asus ZenFone 2 Lite dememizin sebebi ise geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ZenFone modellerinden bir tanesi için Lite versiyon çıkmıştı. Yani aslında Asus, Mini yerine Lite denmesini tercih ediyor. Daha düşük konfigürasyonlar, daha küçük ekran ve çok daha uygun bir fiyatla Asus ZenFone 2 Lite sürümü bekleniyor.

asus-zenfone-2-ZE551ML-fotograflari-18

ZenFone 2 Lite sürümüne ilişkin henüz ortaya çıkmış bir fotoğraf veya görsel yok ancak yapılan analiz oldukça makul. Sadece 5.5 inç ekran boyutuyla tüm kullanıcılara hitap etmek oldukça zor. Bu yüzden 5 inç ekran, 2 GB (belki 1 GB) RAM ve daha az işlemci gücüyle ZenFone 2 Lite versiyonu görmemiz son derece olası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.